Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Sladká chuť bez kalorií

5.0 5
5

Přejít na sekci článku:

Sladká a přitom zdravá

Sladká a přitom zdravá zdroj: shutterstock.com

1 Stévie pomáhá zvyšovat mozkovou aktivitu, podpoří pří zvýšené psychické zátěži a dokáže osvěžit tělo i mysl při zvýšené únavě. Mnozí vědci se shodují, že snižuje únavový syndrom i únavu celkově.

2 Urychluje hojení poškozené pokožky a kůže se špatnými regeneračními schopnostmi, se kterými mají problémy obzvlášť cukrovkáři. Zlepšuje léčbu také ekzémů a akné, mírní svědivost pokožky. Stévie je při kožních problémech vhodná pro vnitřní i vnější užití.

3 Antibakteriální účinky stévie se hodí v ústní hygieně, kde pečují o zdraví chrupu a chrání před vznikem zubního kazu i drobných zánětů v ústech. Z lístků stévie si můžete vyrobit i domácí ústní vodu, stačí 2 lžíce lístků spařit půl litrem horké vody a nechat vylouhouvat. Přidat můžete i protizánětlivý hřebíček nebo pár kapek léčivého tea tree oleje.

4 Odvar z lístků stévie je skvělým pleťovým tonikem, hodí se obzvlášť pro unavenou pokožku, kterou osvěžuje a projasňuje. Vychladlý odvar použijte večer k dočištění pokožky či jej nalijte do lahvičky s rozprašovačem a použijte jako osvěžující spršku kdykoliv během dne. Stévii mohou používat všechny typy pleti, které potřebují povzbudit a získat zdravější barvu.

5 Stimulující a povzbuzující účinky má stévie i na vlasovou pokožku. Vlažný odvar můžete použít jako závěrečný oplach vlasů. Vychladlou tekutinu aplikujete přímo na vlasovou pokožku a lehce vmasírujte. Stévie podpoří růst kvalitních vlasů a zároveň vás zbaví problémů, jako jsou lupy nebo svědivá pokožka hlavy.

Související produkt
Dětský zubní gel Benjamínek 100 ml
Nobilis Tilia / 272 Kč
Jemný nepěnivý zubní gel pro děti Benjamínek působí příznivě na dásně a ústní dutinu díky bylinným výtažkům. Napomáhá hojení drobných ranek a mírní bolestivost při růstu nových zubů.
Detail produktu