Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Sladká chuť bez kalorií

Sladká chuť bez kalorií Stévie je zdravou alternativou k cukru, neobsahuje kalorie a je tak vhodná i prodiabetiky.
Martina Koubová
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Sladká a přitom zdravá

Sladká a přitom zdravá zdroj: shutterstock.com

1 Stévie pomáhá zvyšovat mozkovou aktivitu, podpoří pří zvýšené psychické zátěži a dokáže osvěžit tělo i mysl při zvýšené únavě. Mnozí vědci se shodují, že snižuje únavový syndrom i únavu celkově.

2 Urychluje hojení poškozené pokožky a kůže se špatnými regeneračními schopnostmi, se kterými mají problémy obzvlášť cukrovkáři. Zlepšuje léčbu také ekzémů a akné, mírní svědivost pokožky. Stévie je při kožních problémech vhodná pro vnitřní i vnější užití.

3 Antibakteriální účinky stévie se hodí v ústní hygieně, kde pečují o zdraví chrupu a chrání před vznikem zubního kazu i drobných zánětů v ústech. Z lístků stévie si můžete vyrobit i domácí ústní vodu, stačí 2 lžíce lístků spařit půl litrem horké vody a nechat vylouhouvat. Přidat můžete i protizánětlivý hřebíček nebo pár kapek léčivého tea tree oleje.

4 Odvar z lístků stévie je skvělým pleťovým tonikem, hodí se obzvlášť pro unavenou pokožku, kterou osvěžuje a projasňuje. Vychladlý odvar použijte večer k dočištění pokožky či jej nalijte do lahvičky s rozprašovačem a použijte jako osvěžující spršku kdykoliv během dne. Stévii mohou používat všechny typy pleti, které potřebují povzbudit a získat zdravější barvu.

5 Stimulující a povzbuzující účinky má stévie i na vlasovou pokožku. Vlažný odvar můžete použít jako závěrečný oplach vlasů. Vychladlou tekutinu aplikujete přímo na vlasovou pokožku a lehce vmasírujte. Stévie podpoří růst kvalitních vlasů a zároveň vás zbaví problémů, jako jsou lupy nebo svědivá pokožka hlavy.

Související produkt
Dětský zubní gel Benjamínek 100 ml
Nobilis Tilia / 294 Kč
Jemný nepěnivý zubní gel pro děti Benjamínek působí příznivě na dásně a ústní dutinu díky bylinným výtažkům. Napomáhá hojení drobných ranek a mírní bolestivost při růstu nových zubů.
Detail produktu