Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zdraví v každé kostičce čokolády

Zdraví v každé kostičce čokolády Čokoládu jako cenný zdroj energie znali už Aztékové, kteří kakaové boby používali jako platidlo.
Martina Koubová
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Kostička čokolády pro zdraví

Čokoláda pro zdraví zdroj: shutterstock.com

Kromě nenasycených mastných kyselin, antioxidantů a dalších mnoha látek obsahuje hořká čokoláda i řadu minerálních látek jako je železo, hořčík, vápník, sodík a také vitaminy A, B, C a E. Tato jedinečná kombinace látek podporuje jak psychickou pohodu tak fyzické zdraví, zlepšuje látkovou výměnu a posiluje výkonnost organismu. Čokoláda také působí pozitivně na zdraví kardiovaskulárního systému díky množství flavonoidů, polyfenolů a již zmiňovaných antioxidantů. Ty zlepšují pružnost cév a eliminují riziko srdečních příhod. Kromě toho, flavonoidy harmonizují vysoký krevní tlak, takže pokud trpíte hypertenzí, není od věci dát si každý den trochu čokolády. Avšak němečtí vědci udávají, že pro citelné snížení tlaku je třeba konzumovat alespoň 100 gramů čokolády denně, což je velká kalorická zátěž.

Pokud chceme plně využít účinků čokolády na náš organismus, je jasné, že čím kvalitnější čokoládu s vyšším podílem kakaa budeme mít, tím budou výsledky intenzivnější a citelnější. Uvádí se, že nejzdravější je konzumovat hořkou čokoládu a s alespoň 75% kakaa. Kostičku čokolády si mohou bez obav dopřát i diabetici. Naopak, kakao bohaté na flavonoidy dokonce zlepšuje funkce cév a diabetikům typu 2 pomáhá.

Čokoláda podporuje také sexuální zdraví, a to především u něžného pohlaví. Výzkum italských sexuologů potvrdil, že ženy, které si pravidelně dopřávají pár kostiček denně, mají kvalitnější sexuální život. Pokud to chcete vyzkoušet, sáhněte raději po hořké čokoládě, neboť čím více kakaa tabulka obsahuje, tím intenzivnější účinky má. Tento fakt ze způsoben především obsahem argininu, aminokyseliny, která účinkuje v podstatě jako přírodní viagra.

Související produkt
Hořká čokoláda 88 % kakaa 30 g
Dolfin / 53 Kč
Hořká čokoláda s minimálně 88 % afrického kakaa má jemnou kakaovou chuť. Malá tabulka je navíc jako stvořená pro odpolední malé mlsání.
Detail produktu