Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zdraví v každé kostičce čokolády

Zdraví v každé kostičce čokolády Čokoládu jako cenný zdroj energie znali už Aztékové, kteří kakaové boby používali jako platidlo.
Martina Koubová
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Mlsejte zdravě!

Mlsejte zdravě zdroj: shutterstock.com

Čokoládu si můžete dopřát jen tak obyčejnou hořkou, mléčnou či bílou, ale ještě lepší jsou nejrůznější chuťové variace s ořechy, kandovaným ovocem nebo voňavým kořením. Nejenom, že si pochutnáte, ale v případě hořké čokolády ani tolik nezhřešíte. Hořká čokoláda je sice kaloricky bohatá, obsahuje asi 530 kalorií na 100 gramů, ale na druhou stranu, jak už jsme si řekli, působí pozitivně na tělo po psychické i fyzické stránce.

Při výběru čokolády se nemusíte omezovat jenom na tradiční ‘neochucenou’ tabulku, ale také můžete sáhnout po hořké čokoládě Dolfin s kandovaným zázvorem a citronem, hruškou, s květy fialek, okvětními lístky růží či verbeny. Na své si přijdou i milovníci koření, kteří mohou sáhnout po klasickém spojení čokolády a skořice, ale také po variantě s anýzem nebo růžovým pepřem. Nesmíme zapomenout ani na klasické spojení čokolády a ořechových plodů, takže si čokoládu Dolfin můžete vychutnat s grilovanými mandlemi či naopak slanými mandlemi. Za zmínku stojí ale i bílá čokoláda Keiko s vysokým podílem zeleného čaje matcha, který sladkosti dodává příjemnou ořechovou lehce svíravou chuť.

Dětem ale hořká čokoláda příliš nechutná, mají raději mléčnou či bílou, nejlépe ještě ochucenou oříšky nebo s kousky sladkého ovoce. Pro ně můžete vybrat některou z čokoládových tyčinek Gepa, které uspokojí chuť na sladké a zároveň dítě neslupne celou tabulku čokolády na posezení. Oblíbená je například mléčná čokoláda Gepa s mléčnou náplní s kousky malin, s karamelem či s kokosem. Skvělá je i tabulka mléčné čokolády Gepa, například ta s kousky křupavého karamelu, klasická s lískovými oříšky nebo neobvyklá s kořeněnými sušenkami spéculoos.