Přejít na sekci článku:
Léky z přírody nebo z laboratoře?
zdroj: shutterstock.com
Říká se a myslím, že je na tom hodně pravdy, že člověk by měl jíst potraviny z podnebného pásma, ve kterém žije. Podobně je to, cítím, i s přírodními léčivy. Až na některé výjimky, které už zdomácněly i v našich zeměpisných šířkách.
Navíc, jste přesvědčeni o tom, že člověk je chemická továrna? Uznávám, že v jistém ohledu je, protože v našem těle probíhají fyzikální i chemické procesy, ale myslela jsem to jinak :-) Především tak, že naše těla nejsou uzpůsobena k tomu, abychom do sebe ládovali hory chemických preparátů, aniž bychom si uvědomovali, co nám v těle způsobí. Příroda pro nás připravila léky ze svých zdrojů. Po tisíce let nás obdarovává přírodními léky včetně antibiotik. Farmaceutický průmysl však následně začal vytvářet jejich chemické varianty. Bohužel chemické léky mají spoustu vedlejších účinků a ty pak následně stále ještě dost vysoké procento lékařů řeší další chemií.
Jak? No přece tak, že některé léky mají např. vedlejší účinky na játra, tak potom klasičtí páni doktoři (kteří se nezabývají celostní medicínou a člověkem individuálně, fyzickou ale i duševní a duchovní bytostí) nasazují další léky, v tomto případě na játra. Poznala jsem dost lidí, kteří brali spoustu různých léků na všelijaké onemocnění a dalších x na onemocnění způsobené těmi léky předešlými. Nepřijde vám to přinejmenším zvláštní? Přitom stačí upravit stravu, dát se víc do klidu, především emočně, a zkusit více šetrný druh léčby. A hlavně ještě před tím vším prevence!