Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Antibiotika z přírody, 2. část

Antibiotika z přírody, 2. část Mezi přírodní antibiotika patří třapatka nachová, zázvor, skořice, lichořeřišnice, ale i propolis a koloidní stříbro.
Iva Lhotská
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Lapacho i koloidní stříbro

Lapacho i koloidní stříbro zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Další vynikajícím přírodním antibiotikem se širokospektrými účinky je Pau d'Arco neboli lapacho, čaj Inků. Získává se z kůry stromů v deštných pralesech Jižní Ameriky. Lapacho má blahodárné účinky při léčbě bakteriálních, virových a plísňových onemocnění. Zmírňuje zánětlivé procesy při bronchitidě, pomáhá zvyšovat imunitu například při astmatu, pásovém oparu, ekzémech či lupénce. Působí i na afty a napomáhá odstranění bradavic. Lapachol, který je právě v kůře stromu obsažen, brzdí růst nádorů a dobře působí při leukémii. Lapacho je vhodné i pro diabetiky. Dá se dobře užívat při detoxikaci, jelikož pomáhá z organismu odstraňovat usazeniny a nečistoty, včetně těžkých kovů.

Jak se připravuje odvar z kůry lapacho? Dvě polévkové lžíce kůry nasypte do 1 litru vroucí vody a nechte ještě 5 minut povařit. Ještě než čaj scedíte, nechte jej 15 minut vyluhovat a chladnout. Odvar z lapacha se dá pít teplý i studený, a to maximálně 3 šálky denně - ráno, v poledne a večer.

Koloidní stříbro bylo na některé nemoci (např. při akné, artróze, gastritidě, popáleninách, ekzémech, lupénce apod.) aplikováno již ve 30. letech minulého století. Intenzivní výzkum koloidního stříbra zahájil v roce 1970 Dr. Robert O. Becker ze Syrakus. Zjistil, že stříbro zabíjí nejen bakterie, ale ve skutečnosti zabíjí i bakterie odolné vůči všem známým antibiotikům a to bez vedlejších účinků. Koloidní stříbro lze aplikovat lokálně zevně ale i vnitřně. Dlouhodobé užívání však nedoporučuji, jelikož může poškodit střevní mikroflóru (kdy hubí i prospěšné bakterie), i když ne v takové míře jako klasická antibiotika.

Za nejúčinnější způsob užívání koloidního stříbra je ranní a večerní vypití předepsané dávky, cca 1- 4 lžičky na 1 litr vody. Množství závisí na koncentraci ppm koloidního stříbra ve vodě. Přes den je vhodné tuto léčbu doplňovat laktobacily. Koloidní stříbro se může využívat k výplachům dutiny ústní, nosních dutin, ke kloktání, proti zápachu z úst, ale též k výplachům pochvy nebo k dezinfekci konečníku. Je rovněž velmi účinným prostředkem při zaplísnění organizmu (Candida Albicans). Urychluje hojení kůže a poškození měkkých tkání a přispívá k růstu kostí. Dokonce čistí vodu. Kvalitní koloidní stříbro je bezpečné, netoxické přírodní antibiotikum, nereaguje s jinými léky. Posiluje imunitu a mohou ho používat i těhotné či kojící ženy. Jen, prosím, opatrně při přecitlivělosti na metalické stříbro!

Související produkt
Lapačo červené, sypané 150 g
Diochi / 261 Kč
červené lapačo z Jižní Ameriky.
Detail produktu