Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Argital: Krém pro 5 dní ženy

Argital: Krém pro 5 dní ženy Krém pro 5 dní ženy od firmy Argital přináší ženám úlevu během období menstruace.
Jana Konečná
5,0 5
3

Argital: Krém pro 5 dní ženy zdroj: shutterstock.com

Málokterá z žen má to štěstí, že by prošla svým měsíčním obdobím bez větších obtíží. Většina z nás je přesně opačný případ. Od lehčího nepohodlí, větší únavy, bolesti podbřišku a hlavy, až po kompletní vyřazení z provozu – u každé z nás jsou příznaky trochu jiné. Právě na míru těmto potížím je namíchán 5denní krém od Argitalu - 5 dní totiž průměrně trvá ženská menstruace. Krém přináší v tomto nejcitlivějším období ženě úlevu a pohodu.

Jak 5denní krém funguje?

Jak 5denní krém funguje? zdroj: shutterstock.com

Obsažené účinné látky se vstřebávají přes kůži a příznivě působí na psychiku i fyzický stav ženy. Zmírňují menstruační bolesti, uvolňují napjaté svaly a pomáhají i ustálit rozhoupané emoce. Krém navíc obsahuje éterické oleje, které mu nejen dodávají příjemnou vůni, ale také působí aromaterapeuticky na ženskou psychiku, i na celé tělo. Aplikaci krému je vhodné spojit s lehkou masáží, která zlepšuje jeho vstřebávání, přispívá k lepšímu prokrvení pokožky a zvyšuje tak i účinky samotného krému.

Obsažené účinné látky

Krém je na olejovém základu. Kombinace jojobového a avokádového oleje působí nejen jako výborný nosič účinných látek, ale také pečuje o citlivou a napjatou pokožku – působí hřejivě, zjemňuje ji a vyživuje a zanechává sametově jemnou a hladkou. Extrakty z mochny nátržníkové a mochny husí zmírňují příliš silné krvácení a dokážou i mírně zkrátit příliš dlouhotrvající a vysilující menstruaci. Šalvěji muškátové se ne nadarmo přezdívá ženská bylinka – pomáhá zmírňovat napětí, zmenšuje otoky a navíc má i mírně antidepresivní účinek, což se v beználadovém menstruačním období zcela určitě hodí.

Gel ze zeleného jílu dodává pokožce minerály a stopové prvky, zmírňuje bolest, uvolňuje svaly a ochlazuje případnou horkost. Extrakty z hluchavky bílé, přesličky a medvědice lékařské působí příznivě na ženské pohlavní orgány, upravují intenzitu i délku menstruačního krvácení a celkově ženské tělo posilují. Esenciální oleje z ylang-ylang, citronu a levandule spolu s výtažkem z pravé vanilky dodávají krému příjemnou a nevtíravou vůni. Zároveň působí aromaterapeuticky velice povzbudivě na ženské smysly – dodávají potřebnou energii a zmírňují případné výkyvy nálad a podporují celkově psychickou pohodu.

5denní krém má navíc certifikaci BDIH a BIO ECO COSMESI, což znamená, že neobsahuje žádné syntetické parfemace, konzervanty ani barviva, nebyl testován na zvířatech a neobsahuje ani žádné živočišně složky, a je tak vhodný i pro vegetariány či vegany.

Jak 5 denní krém používat

Ideální je 5denní krém 2× denně aplikovat jemnými, krouživými pohyby na podbřišek a masírovat až do vstřebání krému. Krém můžete použít i na bedra a stehna – u některých žen se totiž bolest neomezuje jen na oblast podbřišku, ale často je trápí právě bolest ve spodní polovině zad a napětí na vnitřní straně stehen. I když se krém jmenuje 5denní, nemusíte jeho aplikaci omezovat jen na období menstruace. Právě naopak je vhodné jej preventivně začít aplikovat už týden před očekávanou menstruací. Menstruační obtíže jsou pak mnohem mírnější, nebo se nedostaví vůbec.