Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Bylinky pro dívky a ženy

Bylinky pro dívky a ženy Bylinek pro harmonizaci ženské psychiky v jakémkoliv věku je hodně.
Iva Lhotská
3,7 5
3

Bylinky pro dívky a ženy zdroj: shutterstock.com

Už dlouhou dobu jsem přemýšlela o tom, které bylinky vám, dámy, v tomto článku představím. A nakonec to přišlo tak nějak samo. Bylinek pro harmonizaci ženské psychiky, těla i ducha je v našich luzích a hájích požehnaně.

Pokud dovolíte, začnu od Evy, možná od Lilith či úplně nejlépe od obou :-) To znamená, že se zaměřím na bylinky, které mohou užívat mladé dívky, pak ženy, které si přejí miminko, ženy v těhotenství či při kojení. Pak se trošku budu věnovat bylinkám pro ženy v plném rozkvětu a síle a poté léčivkám pro ženy, které již svou mateřskou roli splnily. Jedná se v podstatě o tři aspekty Bohyně, která se přes nás zosobňuje.

Přejít na sekci článku:

Bylinky pro děti a mladé dívky

Bylinky pro děti a mladé dívky zdroj: shutterstock.com

Pro malé děti se bylinky nedoporučují do tří let jejich věku. A ani po završení této hranice by se to s nimi nemělo přehánět. Nejlepší je pozvolna děti otužovat fyzicky i psychicky, učit je kvalitně a výživně jíst a nejlépe se věnovat prevenci. Pokud jsou vaše ratolesti nachlazeny, určitě je možné jim uvařit bylinkový čaj z jitrocele, ovocný se šípky a osladit ho medem apod. To přece většina maminek intuitivně dělá.

Mladé dívky po první menstruaci mohou už klidně užívat kontryhelový čaj při bolestech v podbřišku. Pokud ho dávkujete mírně, můžete ho své dceři podávat i dlouhodoběji. Při PMS (premenstruačním syndromu), menstruačních bolestech a křečích pomáhá máta, měsíček, mrkev, petržel, pupalkový olej, šalvěj, hluchavka, maliník, řebříček či kalina.

Mladé slečny mohou mít v dospívání potíže s akné nebo s tím, že ještě nepřijaly svoje tělo a mohou se pokoušet rapidním způsobem hubnout. V prvním případě je určitě nanejvýš vhodné vést dorůstající dceru k čištění pleti co nejdříve. V případě druhém - teď myslím, když se dívky pokoušejí různými způsoby rychle zhubnout, protože nejsou spokojeny se svým tělem - to je spíš úkol pro citlivou matku. V některých případech pak bohužel může dívka trpět bulimií nebo anorexií. A s těmi si jen bylinnná léčba bez povídání a citlivého vedení neporadí.

Takže pro mladá děvčata se možnosti využití bylin už v podstatě velmi rozšířily. Mohou skoro totéž co dospělé ženy, jen opatrně při alergiích a podobně.

Související produkt
Gynex 30 ml
Energy / 650 Kč
Bioinformační kapky Gynex obsahují chaluhu, která harmonizuje hormonální systém a lékořici lysou, která udržuje dobrý stav reprodukčního a močového systému.
Detail produktu