Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Chřipka, viróza a další jarní radovánky

Přejít na sekci článku:

Regenerace

Regenerace zdroj: shutterstock.com

Už je vám lépe? A máte pocit, že byste se už možná mohli vrátit mezi živé, ale rádi byste tento stav podpořili a pomohli tělu, aby z nemoci vyšlo silnější než bylo předtím? Není nic snazšího. Těch možností je tolik, že v podstatě záleží jen na vás, co si vyberete, co máte raději nebo jak moc jste ochotni slevit z vašeho navyklého pohodlí. Takže se můžete zkusit identifikovat s některou z našich kategorií a vybrat si tak cestu ke zdraví na míru.

  • Lenoch. Co si budeme namlouvat, konvenční léky a vitaminové přípravky mají jednu skvělou vlastnost. Hodíte do sebe piluli a máte vystaráno, nic nikam nesypete, nelijete na sebe olej, který nejde vyprat, ani nedrtíte mezi zuby semínka. Ale příroda je shovívavá, takže i v takovém případě najdete něco, co má dostatečnou sílu na to, aby vám to pomohlo i v momentě, kdy chcete spolknout dvě tobolky něčeho jednou denně a zapomenout na to, má pro vás řešení. Tím úplně ideální jsou asi houby, které mají skutečně široké spektrum účinků a dovedou vám posílit imunitu dost výrazným způsobem. Pokud vás trápí “pouze” fyzická stránka, chybí energie, zotavujete se pomalu a potřebujete skutečně nakopnout k lepším zítřkům, zkuste cordyceps. Jestliže si ale myslíte nebo máte jen podezření, že za vašimi fyzickými problémy bude víc duševních trampot než je na první pohled zřejmé, tak pro vás bude asi lepší reishi. Kombinace obojího je pak už jen pro ty, co chtějí být fakt nechutně zdraví a vysmívat se ubohým přátelům, které schvátila chřipka :-)
  • Pragmatik. Je vám jedno, co to je, ale hlavně, ať to funguje. A ať tu funguje spolehlivě a rychle. Tak to si potom k výše zmíněným houbám můžete přidat ještě něco dalšího. Nebo klidně i houby vynechat, i když vzhledem ke spektru problémů, které jsou stavu pokrýt, to je skoro škoda. Nicméně rozhodně se hodí přidat něco s vysokým obsahem antioxidantů. Skvělý je rakytníkový olej, který má výrazné účinky na imunitu a velmi zkracuje průběh případného onemocnění. Pokud trpíte na infekce dýchacích cest, tak zvažte olej z černuchy (černého kmínu), který navíc chutná výrazně po bylinkách (něco mezi oreganem a tymiánem), takže je velmi vhodným doplňkem do studené kuchyně a i jen samotné pečivo dostane díky němu úplně jiný rozměr. Pokud jste ale spíš na sladké, vyberte si mezi sušenými plody jako je třeba goji, acerola nebo camu camu. A nezapomeňte na konopná semínka, ty jsou totiž především super praktická. Můžete je nasypat prakticky kamkoliv, díky svojí oříškově-neutrální chuti skvěle doplní sladké i slané a výrazně zvednou výživovou hodnotu pokrmu. Dokonce by vám nahradila i maso.
  • Hračička. Vy to máte nejlepší :-) Doplňky stravy berete jako hru, jako zpestření vaší normální stravovací rutiny. Možná nejste úplně schopní jíst něco opravdu důsledně a pravidelně, jenže ono to až tolik nevadí, protože jíte každou chvíli něco jiného, ale stejně prospěšného. Do ovesné kaše drť z cedrových oříšků nebo troška amarantové moučky. Goji berry na ozdobu. Zapít březovou šťávou. Kafe s lesklokorkou (reishi) nebo jeho ajurvédská varianta. Bylinné čaje dle nálady, potřeby, počasí nebo barvy bot. Chlorella na detox. Nebo bude lepší zelený ječmen? A oleje, nezapomenout na oleje. Prakticky každý rostlinný olej v dobré kvalitě (to jest lisovaný za studena a ideálně bio) má skvělé účinky na zdraví a jako bonus mnoho z nich chutná opravdu skvěle, takže se člověk nemusí trýznit vzpomínkami na rybí tuk...Který ale můžete zkusit také, protože dnes už ho seženete i v kapslích.
Související produkt
Ganoderma Reishi Extrakt, kapsle 90 ks, 45 g
Superionherbs / 994 Kč
Ganoderma Duanwood Reishi Extrakt obsahuje výtažky houby reishi, nabité účinnými látkami. Extrakt je unikátní tím, že obsahuje více než 40 % polysacharidů a více než 4 % triterpenoidů.
Detail produktu