Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co je to ta masticha?

Co je to ta masticha? Masticha je skvělá na zuby i v kosmetice.
Hana Bartušková
5,0 5
3

Co je to ta masticha? zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Masticha je pryskyřice z velmi vzácného stromu. Z takového, co roste jenom na jediném místě na světě a to na ostrově Chios. Z takového, co dává pryskyřici sílu a jedinečné účinky. Z takového, který nám doma prostě nikdy neporoste. Tak ještěže alespoň ta masticha si k nám cestu našla. Že mastichu neznáte? A že na nějaké ty báchorky o mimořádném stromu ani nevěříte? A co takto vyzkoušet a třeba se nechat překvapit!

Masticha je hlavně na žvýkání. To ta surová, nahradí žvýkačku, pečuje o zuby, dásně a vlastně zlepšuje i zažívání. Masticha se ale dává i do kosmetiky, kde skvěle slouží problematické pleti proti akné, protože má antibakteriální účinky. Navíc i regeneruje, revitalizuje, zbytečně nevysušuje a pomáhá udržovat pleť krásnou a zdravou. Proto je vhodná nejen pro mladou problematickou pokožku, ale i pro tu stárnoucí a pro první vrásky. Zkusili jste už mastichu?

Přejít na sekci článku:

Pro zdravé zuby

Pro zdravé zuby zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Mastichu kdysi dávno objevili námořníci ve Středozemním moři. Zjistili totiž, že při pravidelném žvýkání této pryskyřice mají zdravější zuby. Masticha má antibakteriální účinky, působí proti kazům a pomáhá udržovat zdravé dásně. Surová masticha je skvělou náhradou obyčejné žvýkačky, je zcela přírodní a chrání zuby proti vzniku kazů a dutinu ústní proti nepříjemnému zápachu. Stejně jako námořníkům pomáhala surová masticha proti kurdějím, tak vám zase pomůže posílit dásně, předejít paradentóze a padání zubů.

To ale není vše. Při pravidelném žvýkání pomáhá masticha uklidňovat i žaludek a působí proti žaludečním potížím. Zlepšuje zažívání, zlepšuje trávicí systém a uklidňuje žaludek. Masticha také pomáhá bojovat proti některým nemocem zažívacího traktu, účinně působí proti bakteriím, které můžou být zodpovědné za žaludeční vředy, gastritidu nebo záněty dvanácterníku. Žvýkání mastichy vám nejen pomůže udržet zuby krásné a zdravé, ale zároveň zlepšuje celkové zdraví organismu a napomáhá správnému trávení.

Jak žvýkat mastichu? Pryskyřici nejdříve dejte do úst a nechte trošku povolit. Hmotu rozžvýkejte předními zuby tak, aby se vytvořila kompaktní konzistence, kterou už poté můžete žvýkat stejně jako běžnou žvýkačku. Na žvýkání pro zdravé zuby zkuste třeba surovou mastichu od Chios GMGA. Že nejste na žvýkačky? Zkuste zubní pastu nebo ústní vodu s mastichou. Zubní pasty od Mastic Spa dokáží bojovat za zdravé zuby, ale také za bílou sklovinu a zdravé a silné dásně.