Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co je to ta masticha?

Co je to ta masticha? Masticha je skvělá na zuby i v kosmetice.
Hana Bartušková
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Vrásky i akné? Na všechno je masticha!

Vrásky i akné? Na všechno je masticha! zdroj: shutterstock.com

Najít tu správnou péči o problematickou pleť není vůbec jednoduché. Ještě tak v pubertě se něco najde a ono to beztak přejde samo, ale co když už vám bylo třicet a ty pupínky se pořád dělají. Co potom. Na čele začala rašit mračivka a každým dnem je hlubší a hlubší, zatímco na bradě na vás občas ještě stále mrkne pupínek jako připomínka puberty a že lepší už to nebude. Co s takovou pletí, která stále trpí na pupínky nebo černé tečky, ale zároveň už něco pamatuje a píše si to do vrásek?

Díky stresu, nepříznivému životnímu prostředí, městskému smogu nebo nepravidelnému životnímu stylu trpí na problematickou pleť i ve starším věku stále více lidí. A taková pleť vůbec není ke svému majiteli přívětivá. Sice se na ní tvoří pupínky, ale zároveň je suchá, pomalu ztrácí elasticitu a regenerační schopnosti. Stárne, ale zároveň nezapomíná na svoje mládí a občas to připomene i vám. Tu pupínkem na bradě, tu černými tečkami po celém čele. Taková pleť si zaslouží mimořádnou péči. Třeba s mastichou.

Masticha je antibakteriální. Díky tomu působí na pupínky, předchází jejich vzniku, pomáhá bojovat proti těm už vzniklým a je účinná proti nepravidelným pupínkům i vytrvalému akné. Díky tomu, že působí jak antibakteriálně, tak i antimykoticky, velmi účinně likviduje případné bakterie a plísně na pleti, které právě můžou způsobovat pupínky a další problémy. Zkuste třeba čistící pěnu s mastichou od Mastic Spa, která nejen pomáhá likvidovat pupínky, ale také pokožku revitalizuje a rozjasňuje. Obsahuje mastichu a Aloe vera, tato kombinace působí regeneračně a pomáhá bojovat proti akné i u stárnoucí pleti, protože nevysušuje.

Masticha je regenerační. Další výhodou mastichy v kosmetice jsou její výjimečné regenerační schopnosti. Masticha je vhodná nejen pro mladou problematickou pleť, ale pomáhá i revitalizovat a obnovovat starší suchou a náročnou pleť. Rozjasňuje, podporuje přirozené regenerační schopnosti pleti, posiluje a zjemňuje drobné vrásky. Zkuste třeba regenerační denní krém od Mastic Spa, který vám ukáže, že zázračné pověsti mastichy nejsou jen řečmi do větru.