Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Cyklická žena 4. část

5,0 5
2

Cyklická žena 4. část zdroj: shutterstock.com

Po reflektivní, dynamické a expresivní fázi přichází na řadu poslední, čtvrtá, kreativní fáze. V minulých třech dílech jsme probrali ¾ ženského menstruačního cyklu a pověděli si, jaký mají jednotlivé fáze vliv na naši energii, náladu a jak proměňují naši povahu a schopnosti. Dnes si celý cyklus uzavřeme poslední fází. Pak, když už budete vědět, co zhruba od které fáze očekávat, můžete si lépe rozplánovat a přizpůsobit svému cyklu program na celý měsíc.

Na začátku je dobré si každý den stručně zapisovat, jak jste se cítily, kolik jste měly energie, co se vám dařilo a co naopak ne. Čím víc měsíčních cyklů budete mít takto popsaných, tím přesněji budete moci určit, v které fázi se přesně nacházíte a podle toho si plánovat aktivity.

Přejít na sekci článku:

Kreativní fáze

Kreativní fáze zdroj: shutterstock.com

Kreativní fáze se také jinak nazývá podzim nebo čarodějka. Označení podzim vychází z toho, že podobně jako příroda na podzim, tak i žena v této fázi zpomaluje a sklízí spíš plody (úspěchy), o které se zasloužila v předchozích dvou fázích – expresivní a dynamické. Čarodějkou se tato fáze nazývá proto, že je v této fázi žena více intuitivní, uzavřená do sebe a ve spojení s přírodou. Má také stále ještě velký vliv na muže a podobně jako v expresivní fázi využívá své schopnosti je okouzlit (svést).

Kreativní fáze s sebou přináší určité zpomalení – začínáme být víc a víc unavené a nastalá únava zesiluje, jak se blížíme do reflektivní fáze. Začínáme se zároveň stahovat do vnitřního světa a dočasně se proměňujeme v introvertky. Přestává se nám chtít chodit do společnosti a radši jsme u sebe doma – obrazně i v reálu. V hlavě si zpracováváme uplynulé události a procházíme si různé nevyřešené emoční záležitosti. Můžeme i dostat chuť začít některé problémy řešit, ale vzhledem k oslabující energii to nejspíš brzo vzdáme. Tato oslabená schopnost pak může být příčinou naší frustrace, vzteku a náhlého podráždění, které se projektuje prostřednictvím příznaků PMS.

Na fyzické úrovni se tedy kreativní fáze projevuje zvýšenou únavou, malou fyzickou výdrží, ale mohou začít přicházet i různé další příznaky, jako je bolení břicha či hlavy. Pokud navíc neposlechneme potřebu těla zpomalit a odpočívat, tyto příznaky se mohou zhoršovat. Fáze čarodějky má tak dvě tváře – tu magickou okouzlující i tvář protivné ježibaby. Záleží na tom, jak tuto fázi uchopíme, a také na tom, jak jsme se k sobě chovaly v předchozích dvou fázích.