Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Cyklická žena 4. část

Cyklická žena 4. část Poslední fází cyklické ženy je fáze kreativní.
Jana Konečná
5,0 5
2

Cyklická žena 4. část zdroj: shutterstock.com

Po reflektivní, dynamické a expresivní fázi přichází na řadu poslední, čtvrtá, kreativní fáze. V minulých třech dílech jsme probrali ¾ ženského menstruačního cyklu a pověděli si, jaký mají jednotlivé fáze vliv na naši energii, náladu a jak proměňují naši povahu a schopnosti. Dnes si celý cyklus uzavřeme poslední fází. Pak, když už budete vědět, co zhruba od které fáze očekávat, můžete si lépe rozplánovat a přizpůsobit svému cyklu program na celý měsíc.

Na začátku je dobré si každý den stručně zapisovat, jak jste se cítily, kolik jste měly energie, co se vám dařilo a co naopak ne. Čím víc měsíčních cyklů budete mít takto popsaných, tím přesněji budete moci určit, v které fázi se přesně nacházíte a podle toho si plánovat aktivity.

Přejít na sekci článku:

Kreativní fáze

Kreativní fáze zdroj: shutterstock.com

Kreativní fáze se také jinak nazývá podzim nebo čarodějka. Označení podzim vychází z toho, že podobně jako příroda na podzim, tak i žena v této fázi zpomaluje a sklízí spíš plody (úspěchy), o které se zasloužila v předchozích dvou fázích – expresivní a dynamické. Čarodějkou se tato fáze nazývá proto, že je v této fázi žena více intuitivní, uzavřená do sebe a ve spojení s přírodou. Má také stále ještě velký vliv na muže a podobně jako v expresivní fázi využívá své schopnosti je okouzlit (svést).

Kreativní fáze s sebou přináší určité zpomalení – začínáme být víc a víc unavené a nastalá únava zesiluje, jak se blížíme do reflektivní fáze. Začínáme se zároveň stahovat do vnitřního světa a dočasně se proměňujeme v introvertky. Přestává se nám chtít chodit do společnosti a radši jsme u sebe doma – obrazně i v reálu. V hlavě si zpracováváme uplynulé události a procházíme si různé nevyřešené emoční záležitosti. Můžeme i dostat chuť začít některé problémy řešit, ale vzhledem k oslabující energii to nejspíš brzo vzdáme. Tato oslabená schopnost pak může být příčinou naší frustrace, vzteku a náhlého podráždění, které se projektuje prostřednictvím příznaků PMS.

Na fyzické úrovni se tedy kreativní fáze projevuje zvýšenou únavou, malou fyzickou výdrží, ale mohou začít přicházet i různé další příznaky, jako je bolení břicha či hlavy. Pokud navíc neposlechneme potřebu těla zpomalit a odpočívat, tyto příznaky se mohou zhoršovat. Fáze čarodějky má tak dvě tváře – tu magickou okouzlující i tvář protivné ježibaby. Záleží na tom, jak tuto fázi uchopíme, a také na tom, jak jsme se k sobě chovaly v předchozích dvou fázích.