Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Fáze Měsíce a jejich vliv na naše zdraví

Přejít na sekci článku:

Jak to vypadá se zdravím a fázemi Měsíce?

Jak to vypadá se zdravím a fázemi Měsíce? zdroj: shutterstock.com

Snadno dokazatelným jevem je vliv Měsíce na lidské tělo, a to právě proto, že Luna zvedá oceány a moře a zapříčiňuje příliv a odliv. Jelikož je lidský organismus tvořen zhruba ze 70 % vody, nejspíš na tom něco pravdy bude. Přiznejme si však, že větší vliv např. na dítko bude mít jeho maminka a pocity, jež ona prožívá. Říká se, že žena je lunární a je více olivněna měsíčními cykly, tak jak to tedy doopravdy je? Vědci totiž už léta zkoumají, zda Měsíc skutečně působí na člověka a co u něj ovlivňuje. Věřte či nevěřte, vzhledem k tomu, že vše souvisí se vším, nechám na vás, nechť si učiníte vlastní názor.

Nejspíš budete mít na vlastní kůži zažito nebo budete vědět ze zkušenosti někoho blízkého, že když je silná fáze Měsíce - ponejvíce úplněk - nemůžete spát, nebo přinejmenším nelze dlouho usnout. Nanejvýš vhodné je, abychom při spánku měli místnost co nejvíc zatemněnou a také předtím vyvětranou. Pokud i po různých snahách "zabrat" nemůžete usnout, doporučuji užít pár kapek Bachových květových esencí - krizovou noční esenci. Z našich bylinek k vydatnějšímu spánku napomáhá například chmel, kozlík, šišák, meduňka či třezalka. K užívání jsou nejlepší tinktury, protože stačí pár kapek do trošky vody a člověk neběhá v noci tak často na toaletu jako v případě pití čaje. Blahodárně působí třeba i teplá koupel s pár kapkami éterických olejů před spaním.

Teď v období brzké tmy si můžete doma "přisvěcovat" vonnými svíčkami a podobně. Pokud na vás v tomto čase padají deprese, dají se i na ty vhodně využít Bachovky. A to buď v podobě kapek či spreje, roll-onu, který se aplikuje na zápěstí, spánky nebo na kraje rtů. Výjimku však tvoří hluboké deprese spějící až k sebedestrukci, které už bohužel bývají nejen psychickou ale i fyzickou diagnózou, tudíž je třeba je léčit i jiným způsobem. Esence se dají použít buď kombinované (Deprese, Stress apod.) nebo jednodruhové. Při zoufalství a pocitu, že už to nemůžete vydržet dobře zabírá kaštanovník jedlý (Sweet Chestnut). Při depresích a melancholii tzv. bez příčiny, které se objeví jako blesk z čistého nebe, lze užívat esenci z hořčice rolní (Mustard). A na doplnění k tomu ještě můžete sáhnout například po sprchovém gelu Radost či energetizující koupelové soli.

Související produkt
Esence Sweet Chestnut 20 ml
Dr. Bach / 331 Kč
Jedlý kaštan je vhodný při extrémní mentální úzkosti, na naprostou beznaděj, kdy člověk má pocit, že již došel na hranice snesitelnosti. Je vhodný pro stavy těžkých depresí a pocity osamění.
Detail produktu