Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Hemoroidy – jak se jich zbavit jednou pro vždy

Hemoroidy – jak se jich zbavit jednou pro vždy Hemoroidy trápí mnoho lidí, přesto se za ně stydí a odkládají návštěvu lékaře.
Jana Konečná
4,2 5
6

Přejít na sekci článku:

Posila z vnějšku, aneb mastíme na hemoroidy

Posila z vnějšku, aneb mastíme na hemoroidy zdroj: shutterstock.com

Úlevu vám mohou přinést i různé masti, gely, krémy a další přípravky aplikované na kůži z vnějšku.

Masti: výborné jsou především ty, které obsahují účinné látky z vilínu viržinského, orseje, kaštanu, jitrocele, kostivalu, či žebříčku. Tyto byliny přináší chladivou úlevu, stahují žíly a zmírňují tak případný otok a zároveň poškozené cévy přirozeně posilují.

Zelený jíl: dokáže ulevit od otoků a bolesti. Smíchejte jej s vodou a vzniklou pastu aplikujte na postižená místa.

Koupele:

  • Sedací bylinná koupel – připravte si koupel z nadrobno roztlučené dubové kůry. Nechejte ji louhovat nejlépe přes noc v jednom litru vody, poté zhruba patnáct minut povařte a opět nechejte louhovat, tentokrát však už jen zhruba dvacet minut. V koupeli si poseďte patnáct až dvacet minut.
  • Studená koupel – možná se vám to bude zpočátku zdát jako drastické řešení, ale ledová voda působí jako rychlá první pomoc při akutní bolesti a nepříjemných pocitech tlaku. Znecitliví totiž postiženou tkáň a zároveň zmírní otok.
  • Aromaterapeutická koupel – sedací koupel můžete také připravit s pár kapkami esenciálního oleje. Blahodárné účinky na hemoroidy mají především cypřišový, heřmánkový, jalovcový, kadidlový a myrhový. Nejlepší je kombinace dvou, kdy od každého přidáte do koupele čtyři kapky v kombinaci s jednou kapkou éterického oleje z máty peprné. V koupeli vydržte zhruba deset minut.
  • Aromaterapeutický olej – výše zmíněné éterické oleje můžete použít také k výrobě aromaterapeutického oleje. Smíchejte dvacet mililitrů kvalitního rostlinného oleje s deseti kapkami éterického oleje. Vzniklou směs aplikujte ráno i večer na postižená místa.