Přejít na sekci článku:
Aplikace či užívání koloidního stříbra
zdroj: unsplash.com
Pokud si potřebujete pořádně pročistit organismus, doporučuje se absolvovat 21 denní kúru. Hned po ránu vypijte na lačno 20-50 ml koloidního stříbra a zapijte ho větším množstvím vody, aby se roztok dostal až do nejzazších částí tlustého střeva. Jestliže trpíte silnou infekcí, na krátkou dobu můžete dávky koloidního stříbra zvýšit - cca až 3x denně 200 ml. Měl by se ovšem dodržet alespoň dvouhodinový odstup od jídla. Rovněž by se měla odlehčit strava, vynechat sladkosti, slazené nápoje i čaje. Pijte hlavně čistou pramenitou vodu.
V případě, že nechcete koloidní stříbro užívat vnitřně, můžete si ústa pouze 3x denně vyplachovat či kloktat.
Koloid si můžete stříkat do nosu - vhodná je kombinace 1:1 s Vincentkou či kapat do očí v případě zánětu, při alergiích však raději potírejte. Též jím lze ulevit při popálení nebo poranění kůže říznutím, eliminovat bradavice, svědění, vyrážky, akné apod. Když nastříkáte koloidní stříbro do podpaží nebo na látku, pohlcuje pach. Umí také čistit vodu, přičemž se doporučuje 1 čajová lžička na 2 litry vody denně. Co se týče úpravy vody ve studních - jako prevence nebo při bakteriální kontaminaci se používá 0,3-1 litr koloidního stříbra minimální koncentrace 25 ppm na 1000 litrů vody.
Jak už jsme si řekli, nejúčinnější způsob aplikace koloidního stříbra je vnitřní užití, nejlépe ráno a večer ho pijte a přes den doplňujte laktobacily, jež vám pomohou nepřátelské bakterie zdolat. Zeptáte se, jaké množství stříbra je vhodné užívat. O 21 denní kúře už byla zmínka. Ale jinak to, kolik je možné vypít koloidu, závisí na vaší tělesné hmotnosti. Pro člověka vážícího 75 kg se radí asi 2x 20-50 ml (ráno a večer). Pravidelným užíváním koloidního stříbra se zbavíte plísní v organismu a vyčistíte svůj trávicí trakt! Jen počítejte s tím, že pokud zvolíte vyšší koncentraci ppm, roztok stříbra bude mít trochu hořkou chuť.
Když jste si nějakým způsobem poranili pokožku, např. jste se škrábli, řízli, spálili se při opalování i jinak, máte akné, opar a podobně, aplikujte roztok koloidního stříbra přímo na kůži, lze tak učinit rozprašovačem nebo si udělejte obklad. Stejně tak, když si nakapete roztok do očí nebo nosu, je aplikace naprosto bezbolestná. Koloidní stříbro se dále používá při kvasinkových onemocněních, ušních a nosních infekcích, kožních zánětech a plísních, při akutním zánětu očních spojivek, štípnutí hmyzem, lupénce či na otevřené rány. Lze jím též vytírat ušní otvory. Neobávejte se, koloid stříbra nepálí, ani neštípe při přímé aplikaci do otevřených ran. Naopak rány stahuje a zaceluje pokožku.
Koloidní stříbro dobře snášejí i domácí mazlíčci a jiná zvířata, přičemž jim můžete roztok přidat do pití a kočkám rozprašte roztok na srst. Rostlinám lze stejným způsobem ošetřit listy nebo je roztokem stříbra zalévejte, uvidíte, jak se jim bude dařit.
Upozornění: Místa, na něž jste aplikovali roztok koloidního stříbra byste neměli nevystavovat přímému slunečnímu záření.