Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Je koloidní stříbro skutečným fenomenálním úkazem současné medicíny?

Je koloidní stříbro skutečným fenomenálním úkazem současné medicíny? Neexistuje nemoc způsobená patogenním organismem, který by mohl fungovat v přítomnosti i jen malého množství koloidního stříbra.
Iva Lhotská
5,0 5
13

Přejít na sekci článku:

Koncentrace, skladování a nemoce, na jaké koloidní stříbro zabírá

Koncentrace, skladování a nemoce, na jaké koloidní stříbro zabírá zdroj: pixabay.com

Roztok koloidního stříbra dokáže přímo divy: Pomáhá při aftech, akné, angíně, artróze, bércových vředech, borelioze, cukrovce, cystách, Crohnově chorobě, dermatitidě, ekzémech, gastritidě - zánětu žaludku či v případě gynekologických infekcí, kdy je nejvhodnější provádět výplachy pochvy. Koloidní stříbro dále blahodárně působí na hemoroidy, jako podpůrný prostředek při onemocnění HIV, při chřipce, infekčním průjmu, kandidóze a jiných mykózách, na ulcerózní kolitidu - zánět tlustého střeva, při kožních plísních, lupénce, mononukleóze, pásovém oparu a jiných druzích oparů, paradontóze, střevních plísních. Aplikace koloidního stříbra je vhodná při popáleninách, revmatismu, streptokových onemocněních, svědění, toxoplasmóze, tuberkulóze, při zahlenění, zánětech nosních dutin, při zánětu slinivky břišní, středního ucha, víček, ale též při zapáchajícím dechu, zápalu plic či žaludečních vředech.

Celkově shrnuto koloidní stříbro tak působí protizánětlivě, má antibiotické, antivirové a antimykotické účinky, neničí přátelské bakterie a ty nepřátelské zlikviduje v průběhu 5-6 minut. Roztok stříbra posiluje imunitu, zlepšuje trávení, odhleňuje organismus, zlepšuje celkový zdravotní stav a regeneraci, při vnějším použití usnadňuje hojení ran. Co lepšího si můžete přát? :-)

Koncentrace koloidního stříbra se uvádí v ppm (z angl. parts per million), přičemž tato hodnota říká, kolik daný roztok obsahuje částic kovu na 1 milion částic nosné látky. Čím je vyšší hodnota ppm, tím je v roztoku vyšší koncentrace kovu - stříbra. Například 20 ppm znamená 20 mg částic kovu na 1 litr nosné látky (destilované vody).

Stříbro se připravuje v koncentraci 10-100 ppm. Pokud byste neznali tento důležitý údaj, není možné nastavit správné dávkování.

Tři oblasti použití koloidního stříbra podle koncentrace:

  • koloidní stříbro v koncentraci 10-30 ppm se využívá k prevenci a k přípravě terapeutického dávkování
  • koncentrace 40-60 ppm slouží k běžným léčebným procedurám, k zevnímu použití a výplachům
  • po 60-100 ppm se sáhne v případě, že koloid s nižším ppm přinesl jen částečný nebo dočasný efekt.

Koloidní stříbro by neměly využívat těhotné a kojící ženy nebo lidé, kteří mají sníženou nebo narušenou funkci ledvin.

Koloidní stříbro je vhodné skladovat pouze v tmavých skleněných lahvích v chladu a temnu. Plastové obaly jsou zcela nevhodné a snižují účinnost. Každopádně byste je neměli mít na přímém slunečním světle a láhev po použití vždy pečlivě uzavřete.

Koloidní stříbro nesmí přijít do kontaktu s kovem a magnetickým polem. Nemělo by se dávat do ledničky, ani do blízkosti zdrojů elektromagnetického záření, jako jsou mobilní telefony, televize, reproduktory, mikrovlnné trouby, wi-fi zařízení a podobně.

Na úplný závěr mi ještě dovolte upozornit na to, že koloidní stříbro bohužel stále není v ČR schváleno jako léčivo. Proto mají veškeré údaje o využití a dávkování pouze informativní charakter. Jakékoliv použití přípravku s koloidním stříbrem pro léčebné účely je výhradně na zodpovědnosti uživatele.