Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Rakytníkové máslo plné vitaminů a něžné péče

Rakytníkové máslo plné vitaminů a něžné péče V pošmourném listopadu si naše tělo zaslouží péči plnou vitaminů.
Marcela Fröhlichová
4,2 5
6

Rakytníkové máslo plné vitaminů a něžné péče zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

S příchodem sychravého listopadu přichází na řadu i zvýšená péče o naše tělo. Potřebujeme více vitamínů a více pečujících složek v přípravcích, abychom zvládli nastávající chladné období. Tělová másla se těší velké oblibě a jejich největším bonusem je, že umí poskytnout kůži tolik potřebnou hydrataci a hlavně udržet kůži hydratovanou po dlouhou dobu.

Nejznámější z rostlinných másel jsou jistě čisté ingredience jako je bambucké máslo nebo kakaové máslo. Jsou to jedničky v intenzivní péči a hydrataci a v kombinaci s přírodními oleji jsou téměř nepřekonatelné. Tyto másla mají malinkou nevýhodu v tom, že jsou příliš mastné při použití na velké plochy těla. Pokud hledáte produkt konzistence másla, které zároveň nezanechá pokožku příliš mastnou, máme takový produkt na skladě. Konkrétně ho vyvinula firma Natura Siberica.

Tato ruská značka působí na trhu už dvacet let a nabízí u svých produktů velmi příjemnou kombinaci v poměru cena/výkon. Specifické jsou i přírodní složky, které tato značka používá - sibiřské bylinky, které mají velkou sílu a účinek. Bylinky rostou v drsných podmínkách Sibiře a firma klade velký důraz na to, aby se sbíraly a zpracovávaly ručně ve vhodnou dobu, kdy bylinky mají největší sílu, aniž by se narušovala biologická rovnováha území. Zanedbatelné není ani to, že značka podporuje udržitelnost a ekologičnost výroby svých kosmetických produktů. Myslím, že si u této značky vybere každý náročný i méně náročný spotřebitel a ceny jsou velmi přívětivé aniž by utrpěla kvalita.

Rakytníkové tělové máslo splní všechny požadavky na intenzivní péči, hydrataci a za příjemnou cenu máte velké balení o obsahu 300 ml. Rakytník je vitaminy nadupaná rostlina, kterou se vyplatí nejen požívat v tomto období vnitřně, ale také využít vitaminy pro pleť. Tělové máslo obsahuje v hojné míře rakytníkový olej, který je bohatý na vitaminy E, A, B a beta-karoteny. Tyto vitaminy pomáhají regenerovat pokožku a udržovat ji elastickou, a tím zabraňují projevům stárnutí - říká se jim také “vitaminy mládí”.

Ve složení másla najdete také extrakt z kořene ženšenu, který je ceněn pro vysoký obsah antioxidantů chránících kůži před škodlivinami, pomáhá hojit a regenerovat. Stejné účinky má i extrakt z jehličí borovice zakrslé nebo olej ze semen borovice, jejíž domovinou je právě zmíněná Sibiř.

Tělové máslo se velice rychle vstřebává a zanechává kůži sametové hebkou a hloubkově hydratovanou bez mastného efektu. Máslo má velice jemnou a příjemnou vůni a jakmile ho jednou vyzkoušíte je zde riziko, že už nebudete chtít jiné - jako já, kdy mažu už třetí balení.

Natura Siberica má ve svém repertoáru nejen rakytníkové tělové máslo, ale rovnou celou rakytníkovou řadu jménem Oblepikha. Za zmínku a vyzkoušení určitě stojí rakytníkový tělový peeling, sprchový gel či vlasové produkty.