Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Bambusový kartáček pro děti Humble Brush

Bambusový kartáček pro děti Humble Brush Dětský kartáček na zuby Humble Brush mohou používat i dospělí, pro které je jeho dospělá verze moc tvrdá.
Jana Konečná
5,0 5
1

Bambusový kartáček pro děti Humble Brush zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Značka Humble Brush pochází ze Švédska. Založil ji v roce 2013 zubní chirurg, kterého rozčilovalo množství neekologického odpadu, které při používání klasických zubních kartáčků vzniká. Zubní kartáček bychom totiž měli měnit nejméně jednou za tři měsíce. Pravidelně tak přibývají kvanta plastového odpadu, který se v přírodě rozkládá déle jak 400 let. Firma Humble Brush se proto snaží dopad odpadu ze zubních kartáčků na životní prostředí co nejvíce minimalizovat – proto vznikl zubní kartáček s bambusovou rukojetí a se štětinkami z inovativního typu nylonu.

Kromě životního prostředí však myslí značka Humble Brush i na ty nejmenší a nejchudší. Za každý prodaný Humble Brush kartáček daruje jeden kartáček na zuby potřebnému dítěti nebo přispěje na péči v oblasti ústní hygieny. Za tímto účelem založila nadaci Humble Smile Foundation, prostřednictvím které můžete dětem z chudobou postižených oblastí v Indii, Gambii či Jižní Ameriky přispět na řádnou péči o zuby i vy.

Z čeho je kartáček Humble Brush vyrobený?

Rukojeť kartáčku je tvořena bambusovými vlákny. Bambus je považován za surovinu budoucnosti. Velmi rychle totiž roste a není náročný na pěstování, což z něj dělá úžasný rychle obnovitelný materiál. Zároveň je dostatečně pevný, pružný a jako materiál neuvěřitelně univerzální. Při jeho produkci není třeba používat žádná umělá hnojiva. Vzhledem k rostlinnému původu bambusu je rukojeť kartáčku 100% rozložitelná. Povrch rukojeti je navíc ošetřen přírodním voskem, takže se nemusíte bát žádných třísek nebo nějakých nerovností, které by při čištění zubů překážely. Rukojeť je krásně hladká a výborně padne do ruky.

Štětinky zubního kartáčku bohužel kompletně rozložitelné nejsou. Jsou vyrobeny z nylonu 6, jež je ze 37 % složen z kukuřičné glukózy a ze 63 % je ropného původu. Díky částečnému využití kukuřičné glukózy je výroba kartáčkových štětin k životnímu prostředí ohleduplnější. K její produkci je totiž potřeba méně energie a taktéž se snižuje znečištění životního prostředí. Pokud byste chtěli zubní kartáček 100% rozložitelný, vyzkoušejte kartáček na zuby od značky Redecker z bukového dřeva a kančích štětin, který však samozřejmě není vhodný pro vegany. Za zkoušku stojí i čistě rostlinný kartáček – kouzelný klacík Miswak.

Jaký je rozdíl mezi Humble Brush dětským a pro dospělé?

Kartáčky na zuby Humble Brush v dětské i dospělé verzi jsou v nabídce v několika barevných variantách. Hlavní rozdíl mezi kartáčkem pro děti a pro dospělé je ten, že dětský má menší rukojeť a také měkčí štětinky (konkrétně v tvrdosti ultra soft na rozdíl od dospělé verze, jež má soft tvrdost). Dětská verze kartáčku je určitě vhodná nejen pro děti, ale i pro dospělé, pro které jsou štětinky dospěláckého Humble Brushe moc tvrdé.

Kartáčky Humble Brush jsou obecně vhodné pro takzvané „zelené rodiny“, kterým slova „ekologie“ a „recyklace“ nejsou cizí. Dřevěný kartáček v domácnostech navíc není prozatím úplně obvyklý, a kromě toho, že jde o zajímavý doplněk v koupelně, tak určitě upoutá nejednu návštěvu a pomůže vám nenásilně rozvést debatu na téma snižování produkce odpadů a recyklace. O:-) Dětský kartáček je zároveň perfektním způsobem, jak začít pozvolna vštěpovat zásady udržitelnosti i těm nejmenším.

Související produkt
Dětský zubní kartáček Ultra Soft (růžový) 1 ks
Humble Brush / 104 Kč
Kartáček s růžovými štětinkami je nutností pro všechny malé princezny! Je 100% ekologicky rozložitelný a díky jemným nylonovým štětinkám se snese i s citlivými dásněmi.
Detail produktu