Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Když bolí čakra: 2. část

Když bolí čakra: 2. část Podle ajurvédy čakry ovlivňují naši tělesnou i psychickou stránku.
Jana Konečná
5,0 5
1

Když bolí čakra: 2. část zdroj: shutterstock.com

V prvním díle jsme si objasnili základní pojmy, které ajurvédská nauka používá v souvislosti s čakrami. Dozvěděli jsme se tak například, co je to prána, jak si můžeme snadněji představit jednotlivé čakry a také jsme si pověděli, jaké schopnosti a vlastnosti mají první tři čakry, jak mohou ovlivňovat naše životy a také jak může dojít k jejich zablokování. Dnes se podíváme na zbylé čtyři čakry – srdeční, krční, čelní neboli třetí oko a korunní.

Přejít na sekci článku:

Srdeční čakra

Srdeční čakra zdroj: shutterstock.com

Srdeční čakra Anahata se nachází v hrudi v oblasti kolem srdce. Má zelenou barvu a jejím živlem je vzduch. Vzduch také naznačuje lehkost a neuchopitelnost citů a případnou nestálost srdce a emocí. Může také symbolizovat fyzické doteky, protože pod působení srdeční čakry spadá také hmatový smysl. Vždyť jak se nejčastěji vyjádří city než jemným dotekem, pohlazením nebo políbením? Anahata také ovlivňuje to, jakým způsobem tyto doteky vnímáme a může mít vliv i na velikost hranic naší osobní zóny a na to, koho všeho si do tohoto úzkého prostoru pustíme.

Po fyzické stránce ovlivňuje čtvrtá čakra činnost srdce i celého krevního systému a kvalitu krve. Je-li funkce této čakry v harmonii, jste otevření, soucítíte s ostatními a dokážete se snadněji vžít do jejich situace. Nedostatečná funkce této čakry se může projevit problémy s vyjadřováním citů, nebo s jejich přijímáním. Můžete být také příliš závislí na lásce a uznání okolí. Lidé s disfunkcí srdeční čakry by se často pro druhé doslova rozdali. Namlouvají si však, že sami nic nepotřebují, a proto láskyplné projevy od ostatních přijímat nechtějí.

  • Barvy – na posílení srdeční čakry výborně pomáhá zelená barva. Tou se můžete obklopit nejen v domácnosti, ale určitě si i vyjděte na procházku do přírody. Uprostřed lesa, či městské zeleně v parku budete zelenou barvou přirozeně obklopeni.
  • Vůně – růže je královna květin a je také symbolem lásky a krásy. Její vůně dodává sebevědomí, povzbuzuje, uklidňuje při silném citovém vypětí a celkově pomáhá posílit srdeční čakru. Vůni růží si můžete užívat nejen prostřednictvím éterických olejů při aromaterapii, ale můžete si navíc užít i blahodárných regeneračních účinků růžového oleje, či si vybrat přírodní parfém s vůní růže. Přímo na míru čtvrté čakře je také namíchaná vykuřovací směs Anahata od firmy Ramakrishnananda.
Související produkt
Masážní olej růže 50 ml
Saloos / 231 Kč
Uklidňující aroma bulharské růže dodává masážnímu oleji schopnosti působit na naši mysl a přinášet relaxaci. Olej pečuje o pokožku, hydratuje ji a pěstí, navíc přináší harmonii a životní radost.
Detail produktu