Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Kontryhel

Kontryhel Kontryhel sice působí hlavně na ženský organismus, má ale spoustu dalších účinků, které působí na obě pohlaví.
Jana Konečná
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Kontryhel pro celou rodinu

Kontryhel pro celou rodinu zdroj: shutterstock.com

Kromě řešení typicky ženských potíží si umí kontryhel poradit i s mnohým dalším. Je například výborný při potížích s trávením. Pomáhá nejen při lehčím nadýmání, ale pomáhá i při průjmech, zácpě, pálení žáhy a zlepšuje i stav žaludečních vředů. Je vhodný jako podpůrný a posilující prostředek při různých onemocnění a oslabení těla po úrazech a podobně. Posiluje svaly a končetiny celkově. Toho se pak využívá při různých poranění a dlouhodobém upoutání na lůžko. Používá se i jako posilující prostředek pro malé děti, které mají problémy s růstem a přibíráním na váze.

Odvar z kontryhelu působí příznivě na dásně po vytržení zubu – zmírňuje bolesti, otoky a urychluje zacelení rány po vytrhnutém zubu. Při vnějším použití působí svými protizánětlivými účinky a urychluje hojení hnisajících ran či kožních vředů. Působí také blahodárně na pleť. Zpevňuje a regeneruje pokožku, působí proti akné, ekzémům a různým vyrážkám. S úspěchem se využívá i při oparech.

Jak kontryhel používat?

Nejčastější druh užívání kontryhelu je ve formě čaje, kdy 1 vrchovatou lžíci sušeného kontryhelu spaříte 1/4 litrem vody a necháte krátce vylouhovat. Pokud chcete kontryhel použít jako obklad, budete potřebovat rostlinu čerstvou. Tu nasekáte a přiložíte na postižené místo. Pro přípravu kontryhelové koupele je třeba nechat dvě stě gramů sušeného kontryhelu louhovat ve studené vodě přes noc. Na druhý den pak vše zahřejte a přeceděnou tekutinu přidejte do koupele.

Související produkt
Gynex 30 ml
Energy / 650 Kč
Bioinformační kapky Gynex obsahují chaluhu, která harmonizuje hormonální systém a lékořici lysou, která udržuje dobrý stav reprodukčního a močového systému.
Detail produktu