Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Menopauza

Menopauza Menopauzu provází řada nepříjemných příznaků, které lze zmírnit přírodní cestou.
Jana Konečná
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Psychické problémy

Psychické problémy zdroj: shutterstock.com

Během klimakteria dochází ke snižování hladiny ženského hormonu estrogenu. Ten má mimo jiné za úkol stimulovat tvorbu serotoninu a dopaminu v mozku. Tyto hormony udržují vaši dobrou náladu stabilní a doslova vás zaplavují pocity štěstí. Při jejich poklesu může dojít k rychlým změnám nálad, zvýšené únavě i problémům s usínáním.

Na deprese je odborníkem třezalka tečkovaná. Její účinky však nenastupují okamžitě, ale je třeba ji používat delší dobu. Můžete si ji dopřát ve formě čaje nebo si zkusit třeba namasírovat spánky třezalkovým olejem. Jeho účinek si užije i vaše pleť, kterou navíc posílí, zklidní a posílí křehké žilky v obličeji. Vaší mysli dopřeje úlevu skrz svou uklidňující vůni. Při splínech vám také pomůže kombinovaná esence deprese od Les Fleurs de Bach. Přímo na míru potřebám žen v menopauze je pak namíchaná kombinovaná esence menopauza. Pokud se chcete rozmazlit vůněmi a dopřát si aromaterapii, sáhněte po mandarince, pomeranči, jasmínu, ylang-ylang či pačuli. Vůně těchto éterických olejů vás povzbudí a dodá novou chuť do života.

Pokud máte problémy s usínáním, tak si do večerní koupele přidejte pár kapek éterického oleje z meduňky, na polštář kápněte třeba heřmánek a do aromalampy můžete nakapat levanduli. K pevnému a nepřerušovanému spánku vás ukolébá i Kombinovaná esence spánek Les Fleurs de Bach. Pokud vás po probdělé noci dostihla únava, nebo jste neustále unavená, i když spíte dobře, ztracenou energii vám dodá Kombinovaná esence vyčerpání Les Fleurs de bach. Její účinek můžete podpořit navíc ještě Roll-onem Energie od stejné firmy. Bylinné kapky Stimaral od firmy Energy zařídí nejen dodávku potřebné energie, ale také vám pomůžou s nespavostí a depresí.