Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Menopauza

5.0 5
1

Přejít na sekci článku:

Osteoporóza a kardiovaskulární onemocnění

Osteoporóza a kardiovaskulární onemocnění zdroj: shutterstock.com

Další funkce estrogenů v organismu je zpomalování degenerace kostní tkáně. Estrogeny totiž zpomalují tvorbu osteoklastů, kostních buněk, jež se podílejí na odbourávání kostní hmoty. Ženy v menopauze jsou proto obzvláště náchylné k řídnutí kostí a je u nich také vyšší riziko vzniku zlomeniny kosti i při lehčích úrazech. Jako prevence osteoporózy je vhodné doplnění vitaminu D. Pomoct si můžete pravidelným sluněním a také konzumací rybího oleje a samozřejmě i potravin bohatých na fytoestrogeny.

Rybí olej a fytoestrogeny vám mohou posloužit jako prevence i při dalším onemocnění, které vám během klimakteria a menopauzy hrozí, a to onemocnění srdce a cév. Estrogeny slouží i jako ochránci celého kardiovaskulárního systému a při jejich nedostatku se zvyšuje riziko infarktu, mozkových příhod či vzniku křečových žil. Podpůrně působí na celý kardiovaskulární systém také ořechy, semínka a za studena lisované rostlinné oleje. Navíc jsou nezbytné pro tvorbu ženských hormonů a jako bonus budete mít krásnou pleť bez vrásek a dalších nedokonalostí.

Sexuální potíže

S poklesem hladiny estrogenu může přijít ochlazení v sexuální oblasti. Nechuť k sexu může přerůst až ve frigiditu. Jednou z příčin může být nedostatečná lubrikace a povolování a křehnutí vaginálních stěn. Sex může být potom nepříjemný až bolestivý. Posílit vaginální stěny vám pomohou Kegelovy cviky, díky nim zpevníte všechny vnitřní svaly pánevního dna a uchráníte se i před inkontinencí. S nedostatečnou lubrikací vám zase pomůžou lubrikační gely na přírodní bázi.

Související produkt
EV OMEGA-3, kapsle 60 ks
Ecce Vita / 368 Kč
Koncentrovaný rybí olej, pocházející z ančoviček, sardinek a makrel, je bohatý na omega-3 mastné kyseliny.
Detail produktu