Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Regenerační tělový olej aneb proč se mazat po opalování

Recenze: Regenerační tělový olej aneb proč se mazat po opalování Zklidňující regenerační mléko Martina Gebhardt pečuje po opalování o pokožku těla, použít jej můžete ale i na pokožku obličeje, vlasy nebo přidat pár kapek do koupele.
Martina Koubová
5,0 5
1

Recenze: Regenerační tělový olej aneb proč se mazat po opalování zdroj: biooo.cz

Nutnost namazat se opalovacím krémem, olejem nebo mlékem před pobytem na letním sluníčku je nám neustále vštěpována. Škodlivé UV záření, spálená pokožka, sluneční alergie… Ale mazání není důležité jenom před a během opalování, nýbrž i po něm.

Proč? Pokožka potřebuje zklidnit, zchladit a taky dostat dávku výživy, když musela být vystavena na slunku. Navíc, vhodně zvolené mazání pokožku krásně zjemní, uzamkne v ní hydrataci a zabrání olupování pokožky. Díky tomu maximálně prodlouží viditelnost a intenzitu opálení. Chce to jen sáhnout po tom dobrém poopalovacím mazání.

Vybírat můžete z hutných krémů a mlék, ale na léto existuje ještě lepší varianta: olej. Je lehký, nemusíte jej zdlouhavě roztírat a do pokožky se rychle vstřebá. Obzvlášť, pokud jej natřete na vlhkou pokožku ihned po sprchování. A co víc, olej má narozdíl od krému multifunkční využití: můžete s ním namazat tělo, obličej, udělat z něj vlasový zábal nebo přidat pár kapek do koupele… olej je prostě král poopalovací péče!

Recenze: Regenerační tělový olej aneb proč se mazat po opalování

Obzvlášť, pokud má tak skvělé složení jako ten od Martiny Gebhardt. Oproti klasické směsi pár olejů a nějakému tomu vitaminu navíc je plný různých exotických olejů, výtažků a zklidňujících látek. Zklidňující regenerační tělový olej Summer Time kombinuje sezamový, jojobový, kokosový a slunečnicový olej s již méně běžným rakytníkovým olejem a také olejem z tungovníku moluckého. Rakytníkový olej je bohatý na antioxidanty a vitaminy, pokožku intenzivně posiluje, uzamyká v ní hydrataci a chrání ji před známkami stárnutí. Tungovníkový olej má vysoce zklidňujicí účinek, mírní zarudnutí i pnutí pokožky a zároveň dodá kůži jemnost.

Kromě neobvyklých olejů najdeme ve složení i výtažek z mrkve, který maximálně podporuje viditelnost a intenzitu opálení, vitamin E a azulen, které působí protizánětlivě a hojivě. Díky tomu je regenerační olej opravdovým balzámem na spálenou pokožku nebo na kůži trpící slunečním ekzémem.

Co se týče konzistence a vůně je to prostě krásně voňavý olej. Tečka. Na první pohled na něm není nic neobvyklého, tedy až do té chvíle, než jej vyzkoušíte.

1 Pro zklidnění po opalování. Olej jsem nanesla na mokrou pokožku hned po koupeli. Díky tomu jsem jej spotřebovala jenom malé množství a do pokožky se krásně vstřebal bez nepříjemného lepení. Kůži začervenalou od sluníčka rychle zklidnil, dokonce zmizelo i takové to pnutí a mravenčení. Dokonce si dovolím tvrdit, že tohle léto jsem se díky oleji nedočkala sluneční alergie.

Recenze: Regenerační tělový olej aneb proč se mazat po opalování

2 Regenerační vlasový zábal. Vlasy jsou častým máčením ve vodě vysušené, dokonce trochu krepatí, ztrácejí lesk a jsou matné. A to jsem letos nepřišla do styku se slanou mořskou vodou. Pár kapek regeneračního oleje nanáším do vlhkých ručníkem vysušených vlasů a nechám vstřebat, většinou olej ani nevymývám. Kromě intenzivní péče se tak dočkám i krásně voňavých vlasů. Vlasy jsou po pár použitích lesklé, jemné a uhlazené. TIP: Olej můžete nanést do celých délek vlasů nebo jen na poškozené konečky.

3 Pleťový olej. Regenerační olej obsahuje směsku skvělých olejů, které jsou vlastně s výjimkou kokosového oleje (v některých případech může být komedogenní) vhodné i pro použití na obličej. Pro nárazové namazání podrážděné zarudlé pokožky je skvělý. Zklidní a hlavně odstraní takovou tu horkost v obličeji.

4 Olejová koupel. Pokud se chcete umýt a namazat v jednom, stačí přidat trochu oleje rovnou do koupele. Tím snadno zabijete dvě mouchy jednou ranou. Po koupeli se můžete těšit na vláčnou jemnou pokožku, krásně voňavou a zklidněnou.

Na zklidňujícím regeneračním oleji jsou skvělé nejenom jeho harmonizační a zjemňující účinky na opálenou pokožku, ale také silně multifunkční využití. Kromě výše uvedených možností můžete olej použít v případě potřeby třeba i na odlíčení líčidel, jako olejíček na nehty nebo si vymyslet úplně jiný způsob použití.

Související produkt
Summer Time zklidňující regenerační tělový olej 100 ml
Martina Gebhardt / 643 Kč
Zklidňující regenerační tělový olej pečuje o pokožku podrážděnou sluněním, harmonizuje ji a mírní nepříjemné pocity po dlouhodobém pobytu na přímém slunci.
Detail produktu