Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Meridiány a jak je dát do pořádku - 2. díl

Meridiány a jak je dát do pořádku - 2. díl Jak dát do pořádku meridiány pomocí produktů značky Energy.
Jana Konečná
5,0 5
5

Meridiány a jak je dát do pořádku - 2. díl zdroj: pixabay.com

Meridiány vedou uvnitř i na povrchu našeho těla a podle tradiční čínské medicíny šíří životodárnou energii čchi mezi jednotlivými orgány. V předchozím článku jsme se podívali na meridián plic, sleziny, jater, žlučníku a meridián tří zářičů. Nyní si řekneme něco o těch ostatních.

Meridián ledvin

Dráha meridiánu ledvin začíná pod malíčkem nohy a postupuje vnitřní stranou nohy až k ledvinám. Přes ně vystupuje nahoru do jater a dále nahoru až ke kořenu jazyka. Na fyzické úrovni její disharmonie zahrnuje všechny onemocnění ledvin, kruhy kolem očí, akné, ekzémy, poruchy plodnosti, chronickou únavu a také opožděný růst. Na našem psychickém stavu se tato disbalance projevuje duševním neklidem, poruchami pozornosti, netrpělivostí, sníženou motivací, různými fobiemi a neopodstatněným strachem. Na vyvážení této nerovnováhy jsou vhodné přípravky Renol a Artrin.

Meridiány a jak je dát do pořádku - 2. díl

MERIDIÁN MOČOVÉHO MĚCHÝŘE

Meridián močového měchýře patří mezi nejdelší a nejkomplikovanější energetické dráhy. Začíná u vnitřního koutku oka vede až na temeno, odkud se spouští strmě dolů a končí na základně nehtu malíčku. Tato dráha má však mnohem víc odboček a postranních větví než jiné meridiány. Na fyzické úrovni se její rozladěnost projevuje bolestmi hlavy, obtížemi spojenými s močením, předčasným vypadáváním a šedivěním vlasů či zvýšenou kazivostí zubů. Na psychické bázi se její nerovnováha projevuje nesmělostí, lehkovážností až bezohledností, nepřiměřenými reakcemi na stres a neschopností dosáhnout určitého klidu mysli. Přípravky na harmonizaci této dráhy jsou Renol a Artrin.

Meridiány a jak je dát do pořádku - 2. díl

MERIDIÁN SRDCE

Začíná v srdci a odtud se rozvětvuje do tří směrů. Jedna jeho větev klesá dolů do tenkého střeva, druhá vede nahoru přes hltan k očím a třetí směřuje přes plíce. Na fyzické úrovni se porucha jeho činnosti projevuje především srdečními onemocněními. A taktéž i problémy na psychické úrovni mají co dělat se srdeční oblastí. Zde je to především neschopnost empatie, citová labilita, přehnané reakce, hysterie a podobně. Produkty na harmonizaci srdečního meridiánu jsou Korolen a Ruticelit.

Meridiány a jak je dát do pořádku - 2. díl

MERIDIÁN POČETÍ

Tento meridián má dvě větve. Jedna povrchová vede od spodní části nahoru středem trupu až k očím, kde se vidlicovitě rozvětvuje pod obě oči. Vnitřní větev postupuje dozadu ke kostrči, vniká do páteře a pokračuje směrem nahoru. Její zakončení není přesně specifikováno. Na fyzické úrovni se projevuje poruchami menstruace, sklonem k potratům, tvorbě cyst a dalších gynekologických obtíží u žen, u mužů je tato nerovnováha spojena především se sklonem k tvorbě kýly. Pro obě pohlaví je pak společná především neplodnost. Na psychické úrovni se porucha tohoto meridiánu projevuje emoční labilitou, frigiditou či silnou trémou. Na harmonizaci této dráhy slouží produkty Gynex a Cytovital.

Meridiány a jak je dát do pořádku - 2. díl

MERIDIÁN TLUSTÉHO STŘEVA

Začíná u vnitřního okraje lůžka nehtu ukazováčku, dále pokračuje po hraně předloktí k ohybu lokte až na rameno. Z ramene odbočuje k lopatce a příčně se spouští až k sedmému obratli, odtud se vrací k jamce nad klíční kostí, spouští se do plic a přes bránici dolů k tlustému střevu. Fyzické projevy nerovnováhy jsou především bolesti zubů, pocit suchých očí, žluté oční bělmo a časté krvácení z nosu. Disharmonie této dráhy se projevuje zbytečným tajnůstkářstvím, dlouhodobému zadržování již neaktuálních emocí, neschopností odpustit, pocitem nedoceňování a potlačovanou silnou vnitřní depresí. Produkty na harmonizaci jsou Vironal a Droserin.

Meridiány a jak je dát do pořádku - 2. díl

MERIDIÁN TENKÉHO STŘEVA

Začíná na vnější straně špičky malíčku, odtud po spodní hraně loketní kosti až na zadní stranu ramene na lopatku až pod 7. krční obratel. Odtud prochází do jamky nad klíční kostí, kde se rozvětvuje. Nahoru pak postupuje hlavní dráha po straně krku přes vnější koutek oka až k uchu. Na fyzické rovině se jeho nerovnováha projevuje především hluchotou, častým bolením krku a bolestmi v ramenech. Na psychické úrovni se pak disharmonie projevuje skrz poruchy se zpracováváním citů, přehnanou kritikou a neschopností kompromisu. Na harmonizaci této dráhy jsou vhodné produkty Korolen a Ruticelit.

Meridiány a jak je dát do pořádku - 2. díl

MERIDIÁN OSRDEČNÍKU

Tento meridián začíná uprostřed hrudi a klesá přes bránici dolů. Povrchová větev této dráhy postupuje z hrudi na stranu hrudníku. Fyzické projevy jeho nerovnováhy jsou bolesti na vnitřní straně předloktí a lokte, silným bušením srdce, rudnutí tváří, ale také žluté oční bělmo. Na psychické rovině jeho nerovnováhu poznáte podle neustálého hlasitého smíchu a neustávajícího duševního neklidu. K harmonizaci tohoto meridiánu jsou vhodné produkty Korolen a Ruticelit.

MERIDIÁN ŽALUDKU

Tento meridián začíná u nosních dírek, odkud vede nosem nahoru přes koutek oka, klesá pod lícní kostí po hraně brady až k čelistním. Stoupá kolmo vzhůru kolem ucha až na okraj čela a pak podél vlasové linie do samotného středu čela. Na fyzické úrovni se jeho nerovnováha projevuje nadýmáním, poruchami trávení a špatným prokrvováním končetin. Disharmonie dráhy vyvolá na psychické úrovni neschopnost empatie, přijímání lásky a velkou citovou nestálost. Produkty k harmonizaci této dráhy jsou Gynex a Cytovital.

MERIDIÁN ŘÍDÍCÍ

Řídící meridián ovlivňuje prakticky chod celého organismu. Začíná ve spodní části trupu a rozděluje se na čtyři hlavní větve. Jedna vystupuje z oblasti podbřišku až do středu hlavy, druhá jde z podbřišku do vnějších pohlavních orgánů. Třetí jde z podbřišku přes srdce do hrdla, vzhůru pod levé a pravé oko. Čtvrtá větev začíná u vnitřních koutků očí. Dále stoupá ve dvou souběžných ramenech přes čelo na temeno, kde se ramena opět spojují a společně putují do mozku, kde opět klesají na šíji, nad lopatkami se rozdělují a každé rameno putuje k okrajům, opět se spojí a podél páteře sjíždí až do ledvin. Na fyzické úrovni se nerovnováha tohoto meridiánu projevuje nervovými poruchami – epileptickými záchvaty, pomočováním, neplodností, sexuálními poruchami a dalším. Na psychické úrovni pak nedostatkem kreativity, nesamostatným úsudkem a zamlženým myšlením. K harmonizaci slouží Korolen a Ruticelit.

Meridiány a jak je dát do pořádku - 2. díl