Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Neplodnost

Neplodnost Neplodnost u žen i mužů je v dnešní době problémem.
Jana Konečná
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Plodná mysl

Plodná mysl zdroj: shutterstock.com

Když se vám nedaří otěhotnět, je důležité spolu sladit tělo a mysl a zbavit se škodlivého stresu. K tomu vám může pomoci meditace. Pár minut, kdy si uděláte čas jen sami na sebe a dovolíte si na nic nemyslet, vám pomůže s fyzickou i mentální únavou, posílí váš organismus proti nepříznivému působení stresu a v neposlední řadě se naučíte lépe znát sami sebe. Zjistíte, co od života vlastně chcete a zda je dítě opravdu to pravé.

I když se vám nedaří otěhotnět opravdu dlouho, hlavně se nestresujte! Strach a nervozita vše ještě zhorší. Harmonii a klid vám do života pomůže přinést aromaterapie a uklidňující bylinné ajurvédské čaje. Můžete je zařadit do svého každodenního rituálu, kdy budete chvilku myslet jen sama na sebe a rozmazlovat se. Zapalte aromalampu s vonným olejíčkem a vypijte si v klidu bylinkový čaj. Můžete vyzkoušet i pozitivní afirmaci. Představte si, že se vám podařilo otěhotnět, dítě už je na světě a chováte jej, jak máte spokojenou rodinu. Vaše myšlenky začnou přitahovat události, které vás postupně dovedou k vašemu vysněnému cíli.

Podle ajurvédy může problémy s otěhotněním způsobovat 2. čakra neboli Svadhistana. Zablokování této čakry má na svědomí problémy v partnerských vztazích, onemocnění pohlavních orgánů - tvorbu cyst, zánětů a v neposlední řadě také neplodnost. Pro stimulaci 2. čakry jsou výborné éterické oleje – cypřiš, cedrové dřevo, jalovec, santal a ylang-ylang. Aromaterapii na otevření této čakry můžete spojit s relaxačním rituálem, nebo s koupelí či masáží celého těla.

Hormonální jóga obsahuje speciální sestavu ásan a dechových cvičení, která se přímo zaměřují na masáž a následné prokrvení a stimulaci žláz s vnitřní sekrecí, jež jsou zodpovědné za tvorbu hormonů. Pomáhá nejen při problémech s otěhotněním, ale také po vysazení antikoncepce, při PMS či menopauze.

Související produkt
Aroma roll-on antistres 9 ml
Saloos / 142 Kč
Aroma roll-on Antistres obsahuje vyváženou kompozici esenciálních olejů z levandule, meduňky, rozmarýny a dalších, která uvolňuje psychické napětí, vyčerpání a stres.
Detail produktu