Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Energy sprej Spiron

Recenze: Energy sprej Spiron Sprej Spiron Energy pomůže při alergických obtížích, astmatu i bolestech hlavy a současně příjemně osvěží vzduch a podpoří dobrou náladu.
Mája Ráblová
4,9 5
10

Recenze: Energy sprej Spiron zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Občas trpím na astma. Tu a tam na migrény a občas se mi špatně usíná. A téměř pravidelně se budím s chraplavým hlasem. A mimoto mám strašně ráda, když mi to doma příjemně voní. Nutno podotknout, že Spiron opravdu krásně voní, svěže citrusově a přitom orientálně kořeněně a zemitě. A tak jsem si na doporučení spousty spokojených biooo zákazníků Spiron od firmy Energy pořídila.

Tento produkt ve formě spreje je vyváženou příjemnou kombinací kvalitních čistých přírodních silic. Při jeho sestavování bylo využito učení aromaterapie, fytoterapie a dalších způsobů léčení těla i ducha.

Většina složek působí antisepticky a hojivě, pomůže jak při dušnosti, tak při čerstvé řezné ráně nebo dokonce při špatné náladě. Pomocí promyšlené kompozice přírodních éterických olejů můžeme vytvořit příjemnou atmosféru v bytě. Pomůže pro celkové zklidnění, při bolestech hlavy ať už akutních nebo chronických, při únavě i vyčerpání, ať už psychickém nebo fyzickém, i při nervových poruchách.

Dokáže navodit klidný spánek i těm nejmenším a zároveň pomoci s chronickým únavovým syndromem. Pozitivní vliv má dokonce i na depresivní stavy a uklidnění vysoké tepové frekvence.

Skvělé účinky má na celý dýchací systém. Mně osobně pomohl při dušnosti spojené s astmatem. Sníží obtěžující jarní alergie projevující se dráždivým kašlem nebo rýmou. Uvolní dýchací cesty. Ruku k dílu přiloží i v případě bronchitidy, nachlazení, kuřáckého kašle, infekčním onemocnění plic atd. Při chřipce dezinfikuje ovzduší a zvyšuje naši vlastní obranyschopnost. Často se používá pro výbornou účinnost při osvěžení vzduchu v zakouřených místnostech.

Recenze: Energy sprej Spiron

Při prvních pár použitích jsem udělala chybu a to tu, že jsem předpokládala že budu muset do místnosti párkrát stříknout. Spiron je však dost silný, po protřepání stačí jeden krátký střik do vzduchu nebo do čistého kapesníku, ze kterého můžeme přímo inhalovat. Jediné, co mě u tohoto produktu mrzí je, že je v něm obsažen Isobutan jako hnací plyn, stejně jako u většiny aerosolových sprejů. S mechanickým rozstřikovačem by mě okouzlit mnohem víc.

V lahvičce, která mi na “takovéto domácí stříkání” asi vydrží věky je nutno zmínit jednotlivé éterické oleje a jejich účinky:

 • Myrtový olej (podpora hojení, antiseptické a sedativní účinky, usnadňuje vykašlávání, vhodný při zánětech dutin i krčních infekcích)
 • Santalový olej (analgetické, sedativní a afrodiziakální účinky, odstraňuje nervové napětí i křeče hladkého svalstva, používá se proti bolestem v krku, bronchitidě, působí i v případě streptokoků, stafylokoků a bakterií způsobujících tuberkulózu)
 • Levandulový olej (uklidňuje organismus, snižuje zvýšený tlak, uklidňuje srdce, je antiseptický, antitoxický, analgetický, jak pro tělo tak psychiku, pomůže vám od migrény, zlepšuje depresi, částečně vás zbaví nespavosti i zánětlivých onemocnění hrtanu)
 • Mátový olej (osvěžuje, povzbuzuje mozkovou činnost, stimuluje krevní oběh, usnadňuje dýchání a tiší bolesti hlavy, uvolňuje napětí, je protizánětlivý a analgetický a použít ho můžeme i pro zlepšení extrémních stavů jako je vysoká horečka nebo tuberkulóza či astmatický záchvat)
 • Eukalyptový olej (skvělé antiseptikum, zlepšuje chřipku, kašel, bronchitidu, horečku, migrénu, ničí stafylokoky ve vzduchu a další různé typy virů, podporuje činnost mozku i srdce)
 • Meduňkový olej (ulevuje při vysokém tlaku, nervovém vypětí, hojí a zlepšuje onemocnění průdušek, používá se při vysokých horečkách, nespavosti, astmatu i depresi)
 • Kafrový olej (analgetické, sedativní a antidepresivní účinky, snižuje horečku, vysoký tlak, podporuje správnou činnost srdce a celého krevního oběhu a vyřeší i spoustu problémů spojených s dýcháním jako je dušnost, nachlazení, zápal plic a jiná infekční onemocnění)
 • Kadidlovníkový olej (silně hojivé účinky na sliznice, čistí vzduch, skvěle účinkuje při suchém i vlhkém kašli, při katarech, zánětech hrtanu i nachlazení)
 • Tújový olej (skvělý jako podpůrná léčba astmatu, je sedativní, působí dobře na játra i prý i proti rakovině, má protiplísňový a protivirový účinek)
 • Smrkový olej (uklidňuje, zlepšuje průchodnost dýchacích cest, ulevuje při kašli, zápalu plic, při chřipce i nachlazení, stimuluje činnost kůry mozkové)
 • Lemongrasový olej (zlepšuje koncentraci, povzbuzuje při fyzickém i psychickém vyčerpání, účinně čistí a osvěžuje vzduch, ničí viry způsobující chřipková onemocnění)
Recenze: Energy sprej Spiron

Ale Spiron se dá použít i jinak než jen k přímé či nepřímé inhalaci. Dá se použít i při drobných povrchových poranění pokožky jako podpora hojení a prevence proti zánětům. Dá se aplikovat přímo na hnisavé abscesy, a dokonce i na hojení poporodních zranění (aplikovat z dálky!). Spiron dokáže účinně zastavit krvácení z řezných ran.

Spiron najde své uplatnění i v přírodě. Můžeme si s ním vydezinfikovat ruce, pokud nemáme k dispozici vodu. A neméně dobrý je i jako repelent. Odpuzuje komáry, klíšťata i pavouky a už přisáté klíště se po nastříkání snadněji pustí.

Doufám, že časem Spiron nahradí ty otravné chemické NEvoňavé rakovinotvorné stromečky do auta. Na rozdíl od nich totiž Spiron krom vůně přináší do auta i více bdělosti a soustředění pro řidiče, dezinfekci vzduchu, odstranění dušnosti a špatné nálady a to napříč všemi cestujícími všech věkových kategorií.

Související produkt
Osvěžovač vzduchu Spiron 50 ml
Energy / 442 Kč
Osvěžovač vzduchu příjemně provoní ovzduší. Obsahuje harmonickou kombinaci nejčistších esenciálních olejů. 
Detail produktu