Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Sexuální poruchy: Frigidita aneb když se vám do sexu nechce

Sexuální poruchy: Frigidita aneb když se vám do sexu nechce Když nechuť na sex přetrvává déle, může se jednat o frigiditu.
Jana Konečná
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Jak se s frigiditou vypořádat?

Jak se s frigiditou vypořádat? zdroj: shutterstock.com

Nejdříve se pokuste vyřešit případné zdravotní problémy, které by mohly odpor k sexu vyvolávat. Pokud ani po tom problém neodezní, zkuste se kritickým pohledem podívat na váš vztah. Nevytratila se z něj romantika? Snažíte se alespoň občas navzájem překvapovat? Věříte si? Nedržíte v sobě nějaký nevyřešený problém? Pokud je i v tomto směru vše v pořádku, po psychické stránce se také cítíte dobře, zkuste svou sexualitu povzbudit s pomocí přírodních prostředků.

Ženšen – zvyšuje celkovou vitalitu, imunitu a mezi jeho vedlejší příjemný účinek patří také schopnost zvyšovat libido. V tradiční čínské medicíně se dokonce používá jako lék proti neplodnosti.

Kotvičník – o jeho zázračných afrodiziakálních účincích svědčí také to, že se mu přezdívá zelená viagra. Kromě zvýšené chuti na sex vám přinese také více energie a nastartuje hubnutí. Pomáhá se také zmírňovat nepříjemné projevy při menopauze.

Maca – mezi další typ viagry čistě přírodního původu patří maca, rostlina, jejíž povzbuzující účinky znali už staří Inkové. Užívali ji před bojem pro větší vytrvalost a sílu, při dlouhých výpravách na doplnění energie a v neposlední řadě i jako afrodiziakum.

Guarana – tato až 10 metrů dlouhá liána je tajemstvím dlouhověkosti amazonských Indiánů. Navrací mladistvou sílu a energii. S tím souvisí také přirozené zvýšení libida. Je výborná také na podporu koncentrace při učení. Jako další příznivý účinek si užijete urychlení metabolismu.

Lubrikační gely – jsou výbornou pomůckou především tehdy, pokud se frigidita projevuje pouze fyzicky – vám by se i chtělo, ale vaše tělo odmítá. Lubrikační gely pomůžou vyřešit vaginální suchost, zabrání vzniku drobných oděrek a také zvýší váš sexuální prožitek.

Na zvýšení libida je také výborné jakékoliv fyzické cvičení. Konkrétně se však na tuto oblast specializují Kegelovy cviky. Pravidelné procvičování pánevních svalů prokrvuje genitální oblast a zvyšuje citlivost klitorisu a zlepšuje i lubrikační schopnost vagíny. Kromě zvýšené chuti na sex z něj budete mít také větší prožitek a budete dosahovat snadněji orgasmu.

Související produkt
Tribo, kapsle 60 ks, 24 g
Ecce Vita / 293 Kč
Tribo obsahují kotvičník zemní a vrbovku malokvětou, které příznivě působí na močovou soustavu.
Detail produktu