Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Štětce na oči Barbara Hofmann

Recenze: Štětce na oči Barbara Hofmann Syntetické štětce na oči Barbara Hofmann jsou krásně jemné, přesto se s nimi precizně a snadno pracuje.
Martina Koubová
5,0 5
3

Recenze: Štětce na oči Barbara Hofmann zdroj: biooo.cz

Když se chcete pěkně a precizně nalíčit, obzvlášť sypkými minerálními produkty, chce to kosmetický štětec, to je jasné. S kompaktními nebo krémovými produkty si poradíte ještě jakš takš prsty, ale taky to není úplně ono. Na bleskové nalíčení ve spěchu to stačí, ale pokud toužíte po sofistikovanějším vzhledu, několika barvách a stínování, štětec je prostě nutnost.

Při výběru je důležité dbát na kvalitu a nesáhnout hned po tom prvním kousku, který se nám dostane pod ruku. Není totiž štětec jako štětec a s některým byste akorát mohly zbytečně vyhodit peníze. Vyšší cena nemusí být nutně zárukou kvality a naopak. Je proto důležití všímat si několika rysů: materiálu štětce i samotné rukojeti a kvality a preciznosti zpracování štětin.

Kosmetické štětce mohou být ze syntetických i přírodních chlupů a to, že je štětec syntetický automaticky neznamená, že je špatný. Naopak, v jistých případech to přináší výhody: neabsorbuje do sebe takové množství krémových a tekutých produktů (make-up), je mnohem jemnější, tolik nepelichá a v neposlední řadě je vhodný i pro vegany.

A právě na výše zmíněných benefitech postavila kolekci svých štětců Barbara Hofmann, která navíc došla tak daleko, že si svoje štětce nechala certifikovat jako Vegan. Vybrat si tak můžete z tmavé a světlé varianty, při jejichž výrobě bylo použito bambusové nebo sekvojové dřevo a kvalitní jemné syntetické štětiny.

Recenze: Štětce na oči Barbara Hofmann

Pro líčení očí jsem sáhla po klasickém plochém štětci na oční stíny a ještě po jeho zkoseném kolegovi, kterého můžete použít jak pro stínování očního ohybu, tak na linky. V porovnání s jinými syntetickými štětci, které se mi dostaly do ruky, jsou ty Barbara Hofmann krásně hebké a jemné, přesto jsou dokonale zastřižené a nikde z nich nic nečouhá. U štětce na stíny to možná není až tak důležité, ale u zkoseného štětce, pokud s ním chcete malovat linky, by to už nějakou preciznost provedení chtělo...

Štětec na stíny má v porovnání s jinými delší štětiny dvojího druhu. Snadno tak naberou produkt bez toho, aniž by prášil, a pohodlně nanesou na oční víčko. Díky dvojím štětinám je štětec navíc vhodný jak pro kompaktní, sypké i krémové produkty.

Recenze: Štětce na oči Barbara Hofmann

Zkosený štětec se hodí pro aplikaci stínů do záhybu oka a ty, které mají zapadlejší oči jej ocení i pro nanesení stínu na celé pohyblivé víčko. Stejně jako předešlý štětec, i tenhle nabere jakýkoliv stín snadno a lehce jej aplikuje. Druhou možností použití zkoseného štětce jsou linky, ať už se jedná o sypké minerální nebo krémové. Štětec je sice silnější, ale lze s ním snadno manipulovat a perfektně korigovat sílu a intenzitu linky. Chce to jenom pevnou ruku.

Recenze: Štětce na oči Barbara Hofmann

Co se mi na těchto štětcích líbí nejvíce je, že nepelichají. Že po pár vypráních nemám pár třesoucích se chloupků, jako se mi to u syntetických štětců kolikrát stalo. Tyhle Barbara Hofmann ani po několika vypráních nepustily ani chlup. Peru je ve vlažné vodě za pomoci jemného dětského šamponu, lehce osuším čistým ručníkem a nechám volně uschnout ve vodorovné poloze. Štětce jsou stále stejně jemné, drží tvar, nepelichají ani z nich nečouhají žádné chlupy… Prostě paráda!

Vyzvedla bych také dřevěnou rukojeť, která je z neopracovaného bambusového dřeva. Perfektně se drží, je bytelná a přitom lehká, jakobyste v ruce pomalu nic neměly. Líčení se štětci Barbara Hofmann je díky tomu opravdu jedna radost!