Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co si zabalit na dovolenou

Co si zabalit na dovolenou Kosmetické tipy pro cestování kamkoliv.
Jana Konečná
5,0 5
1

Co si zabalit na dovolenou zdroj: shutterstock.com

Od zítřka oficiálně začínají prázdniny a je tedy nejvyšší čas myslet na dovolenou. Nabrat nové síly, odpočinout si od práce a změnit prostředí je alespoň jedenkrát do roka potřeba. Plánujete zůstat doma v Čechách, užít si pořádný čundr, nechat se rozmazlovat ve wellness hotelu, nebo míříte do exotických destinací? Následující tipy vám pomůžou zůstat ve skvělé kondici, ať už se chystáte cestovat kamkoliv.

Přejít na sekci článku:

Na čundr

Na čundr zdroj: shutterstock.com

Balení na čundr je zkouška v minimalismu. Kdo by se chtěl tahat s těžkým báglem? Navíc pro několik dnů strávených v přírodě daleko od civilizace, je výhodnější uvolnit prostor v krosně spíš něčemu k jídlu, než jej zaplácnout plnou taškou nejnovějších kosmetických vychytávek. Jak se tedy na vandr sbalit tak, aby zůstala bez úhony vaše pleť i zavazadlový prostor?

Čištění pleti: když do přírody, tak přírodně! Dopřejte na těch pár dní své pleti dovolenou od všech líčidel. Odličovací přípravky balit tedy nemusíte, na čištění pleti byste však neměli zapomínat ani uprostřed úplné divočiny. Ať pak nemusíte po výletu dávat dohromady zanesené póry a přesušená místa. Čisticí tonizační mléko Aloe vera ESI Aloe Dermal na těch pár dnů zvládne nahradit i funkci tonika. Je vhodné pro všechny typy pleti, výtažky z Aloe vera vaši pleť navíc ochrání před dehydratací způsobenou větrem nebo sluncem.

Péče o pokožku: o pleť v obličeji a pokožku celého těla se postará Sportique bio bambucké máslo. Nejen, že pokožce zajistí dostatečnou výživu a hydrataci, ale můžete jej použít na ošetření drobných ranek či štípnutí od hmyzu. Vybrat si můžete z pěti různých vůní – citrus, jasmín s ibiškem, růže, levandule a ještě jednoho pro velmi citlivou pleť bez parfemace. Pokud použijete to s citrusovou nebo levandulovou vůní, vytvoří kolem vás lehkou voňavou auru, která se nebude líbit komárům ani dalšímu obtížnému hmyzu.

Hygiena: funkci sprchového gelu, mýdla i šamponu hravě zastane Universální tekuté mýdlo All-One od Dr. Bronner´s. V případě, že si vyberete to s vůní levandule nebo tea tree, můžete jej naředit a použít také jako repelent, tea tree zastane také práci intimního mycího přípravku a deodorantu. V rámci úspory prostoru si zabalte jeho 59 mililitrovou mini verzi. Ve dnech, kdy budete daleko od kempu a tekoucí vody, vyřešte základní hygienu provizorně pomocí vlhčených ubrousků.

Opalovací krém, repelent, jídlo: prostor, který ušetříte na kosmetice, věnujte opalovacím krémům, přírodnímu repelentu a svačinkám, které vám dodají rychlou, ale dlouhodobou energii. Eco Cosmetics Ochranný sluneční krém s SPF 50+ vám poskytne ochranu před UVA i UVB zářením, díky vysokému ochrannému faktoru je vhodný pro vysokohorskou turistiku i výšlapy kolem moře. Na svačinu jsou ideální tyčinky Chimpanzee, které mají ideální poměr sacharidů, bílkovin a vlákniny. Nastartují vaši energii, dlouho ji udrží na stejné hladině a zabrání jejím náhlým propadům a příchodu vlčího hladu. Většina variant je úplně bez živočišných produktů a díky tomu zachrání před vyhladověním i vegany.