Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co si zabalit na dovolenou

Co si zabalit na dovolenou Kosmetické tipy pro cestování kamkoliv.
Jana Konečná
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

KPZ na cesty

KPZ na cesty zdroj: shutterstock.com

Krabička první i poslední kosmetické i zdravotní záchrany se vám bude hodit, ať se chystáte mimo civilizaci do lesů, tančit na festival nebo si užívat all inclusive pobyt. Které přírodní produkty by vám ve vaší KPZ neměli chybět?

Extrakt z grapefruitových jader – působí jako účinné přírodní antibiotikum. Je výbornou prevencí před nachlazením a střevními potížemi. Ošetřuje také pokožku po poranění či poštípání hmyzem. Ostřílení cestovatelé jej dokonce používají pro dezinfekci vody.

Tea tree olej – je vhodný na ošetření štípanců od komárů nebo žahanců od kopřiv. Jeho vůně zároveň obtížný hmyz odpuzuje. Působí také jako výborná dezinfekce – pokud vás na cestách zastihne faraonova kletba nebo klasická střevní chřipka, kápněte pár kapek tea tree olejíčku do záchodové mísy a přetřete s ním i záchodové prkénko. Předejdete tak rozšíření nákazy na vaše spolucestující. Tento postup můžete použít i jako preventivní ochranu před průjmovými onemocněními.

Dr. Bronner Univerzální All- one mýdlo – všestranné účinky tohoto tekutého mýdla už byly popsány výše. Proto si určitě alespoň jeho zmenšená verze zaslouží místo i v té nejmenší KPZ. I kdybyste si s sebou neměli vzít nic jiného.

Rescue remedy – krizová Bachova esence Rescue Remedy vás pomůže zklidnit, ať už se bojíte létání nebo se po cestě stane něco neočekávaného a nepříjemného. Vašim dětem také pomůže překonat stres z cestování.