Co si zabalit na dovolenou

5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Do letadla

Do letadlazdroj: shutterstock.com

Myslete na svoji pleť i při cestě do vytouženého dovolenkového cíle. Obzvlášť v letadle pleť značně trpí. Vysušuje a zcitlivuje ji klimatizace, nedělá jí dobře náhlá změna teploty při vystupování a nastupování a nehezky se na ní může podepsat i změna časového pásma. Do příručního zavazadla, které si vezmete s sebou na palubu, si proto přibalte přípravky, které se o vaši pleť už postarají. Pamatujte však na bezpečnostní nařízení, aby celkový objem tekutých přípravků nepřesáhl 1 litr a pořiďte si na ně také průhlednou kosmetickou taštičku.

Hydratace: důležité je zavodnit pleť zevnitř i zvenčí. Pijte proto dostatek vody a pleť pravidelně zavlažujte a osvěžujte dávkami pleťové květové vody. Levandulová Nobilis Tilia navíc zklidní případná podráždění. Spa Magic denní hydratační krém z mrtvého moře dodá potřebnou závlahu a doplní také ztracené minerály. Můžete jej také nanést ve větší vrstvě jako masku. Ostatně podobně to praktikuje většina modelek při dálkových letech – nanese na pleť ve větší vrstvě krém nebo přímo masku a po nějaké době pohodlně setře vlhčenými ubrousky. Takže pokud v letadle zahlédnete podivínku se zeleným nebo jinak barevným obličejem od masky, možná je to zrovna náhodou světoznámá topmodelka ☺! Nezapomínejte ani na péči o rty. Popraskané a loupající se rty nejen, že nevypadají dvakrát esteticky, ale ani byste si kvůli jejich bolestivosti dovolenou pořádně neužila.

Další vychytávky: pro vyrovnání tlaku v zalehlých uších žvýkejte při startu a při přistávání žvýkačky. Ty s mastichou vám navíc pomůžou od případné nevolnosti. Od bolesti zad z dlouhého sezení vám uleví vlněný polštářek Batex ve tvaru podkovy.