Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Další várka exkluzivních BiOOO tinktur je tu!

zdroj: Shutterstock

Možná jste už zaregistrovali, že náš BiOOO sortiment se před nedávnem rozrostl o velké množství přírodních tinktur. Již na začátku listopadu jsme se s Vámi podělili o první tři zástupce a dnes se společně podíváme na další tři. Tak ti to nenechte ujít, protože kdy jindy než v tomto chladném zimním období je vhodné šáhnout po účinné přírodní pomoci!

Echinacea

Přestože tuto bylinu známe pod jejím latinským názvem, její jméno je třapatkovka nachová. Pro své léčivé účinky na lidský organismus se používá celá, včetně květu. Za nejvíce prospěšný se však považuje kořen. Historicky se bylina dokonce používala jako první antibiotikum. Třapatka bledá výborně funguje na chřipková onemocnění, třapatka nachová spíše na běžné nachlazení (rýma, kašel), onemocnění dýchacích cest a infekce močových cest. Obecně echinacea výrazně zvyšuje imunitu celého organismu a lidskému tělu dodává sílu. Aktivuje bílé krvinky a podporuje účinnost i množství protilátek bojujících proti infekcím, to jí dodává antibiotické účinky (proti bakteriím i virům). Tinktura obsahuje extrakt z natě, který přispívá k normální funkci imunitního systému, správnému fungování horních cest dýchacích a přirozené činnosti dolních močových cest. Kvůli silnému působení na lidský organismus se bylinu nedoporučuje užívat dlouhodobě, aby nezpůsobila autoimunitní procesy. Doporučuje se ji využívat v rizikových obdobích roku, či jako první pomoc v právě propukající nemoci, jelikož by měla usnadňovat a zkracovat její průběh.

Eleuterokok

Tato tinktura v sobě ukrývá sibiřský ženšen, který má řadu pozitivních účinků. Eleuterokok ostnitý, neboli sibiřský ženšen, se v tradičním léčitelství používá už dlouho, v čínské medicíně údajně existují záznamy staré 2 000 let. Jedná se o velmi odolný keř, u něhož se nejvíce blahodárných látek nachází v jeho kořeni, zbytek rostliny už takové zastoupení příznivých látek neobsahuje. Tinktura obsahuje extrakt z kořene rostliny a přispívá k fyzickému i duševnímu zotavení, stejně jako k relaxaci a dobré náladě. Jedná se bylinu považovanou za antioxidant a adaptogen, tudíž pomáhá posilovat přirozenou odolnost a obranyschopnost organismu a spolu s tím povzbuzuje kognitivní a duševní výkonnost. Kořen eleuterokoku je též účinný při svalových křečích, revmatu či revmatoidní artritidě, působí preventivně při chřipce a virózách. Bylina rovněž posiluje paměť, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi a zesiluje činnost některých žláz s vnitřní sekrecí. Eleuterokok se také podílí na přirozené činnosti krevního oběhu, normálním krevním tlaku a normální hladině cukru v krvi.

Gotu kola

Gotu kola tinktura představuje v současnosti oblíbený adaptogen užívaný pro zvýšení kognitivních funkcí, benefitů v sobě však ukrývá více. Pupečník asijský, který známe právě pod názvem gotu kola, má v ajurvédě a tradiční čínské medicíně dlouhou historii, dokonce se mu přezdívá "fontána života" či "bylina osvícení". Jedná se o popínavou zelenou rostlinu milující mokřady tropického a subtropického pásu. Tato léčivá bylina pochází z jihovýchodní Asie, kde se jí daří v bažinatých oblastech hor a je rozšířena v celém vlhkém pásmu tropů a subtropů skoro do celého světa. Vyskytuje se též v Austrálii, Indonésii, na Srí Lance, v jižní Africe a na Madagaskaru, také v Číně a Vietnamu. U nás ji lze pěstovat jako pokojovou rostlinu. Pro tinkturu byl využit extrakt z natě, který pozitivně působí při pocitu těžkých nohou, podporuje správné fungování cévní soustavy, normální činnost kardiovaskulárního systému a trávení. Rostlina je považována za adaptogen, takže přispívá k duševnímu zdraví a normálním kognitivním funkcím mozku. Tinktura by také měla napomoci normální funkci dýchacího systému, podpořit chuť k jídlu a posílit přirozenou obranyschopnost organismu.