Jarní výzva: 3 věci, které začnu dělat jinak

5,0 5
1

Jarní výzva: 3 věci, které začnu dělat jinakzdroj: shutterstock.com

Jaro tu není jenom od toho, abychom mohli detoxikovat tělo. S jarem začíná nový život. Vnitřně jsem se tak rozhodla, že začnu něco nového. Něco, co bude dlouhodobě tou nejlepší investicí, zároveň to však nebude bolet a vydržím u toho. Protože slovíčko vydržet je v mém případě ta největší výzva. Jdete do toho se mnou?

Jarní BIOOO výzva bude naopak příjemná, to vám slibuju. Musíte vědět, že jsem ten největší lenoch a že bych si nikdy sama nenaordinovala víc pohybu, než je zdrávo. A že si dost považuji i svých chuťových buněk, proto bych se neuvázala ke slibům o tom, že přestanu mlsat. Vymyslela jsem to na sebe chytře. Zde jsou mé základní věci, ze kterých si chci udělat zvyk.

1. Zařadit jednu potravinu navíc

Taky máte pocit, že jíte celkem zdravě? Já ten pocit mám celý život. Jen nedávno mi došlo, že návaly hladu řeším převážně sacharidy a že vrchol mého kulinářského umění je celozrnný chleba.

Zařazuju tak do svého jídelníčku jednu zdravou potravinu navíc. Já osobně se chci zaměřit na více proteinů, které nehlídám ani jako skoro vegetarián. Může to být ovšem cokoli, co lehce propašujete do běžného jídelníčku, ale co se zároveň postará o skutečnou výživu těla. Dobrým příkladem může být jednoduše avokádo, chia semínka, které jsou zdrojem velkého množství omega 3 mastných kyselin, kustovnice, jež se zase postará o dostatek zinku, vápníku, hořčíku, železa a betakarotenu. Lžíci kvalitního oleje z pšeničných klíčků zase poznáte na vlasech a pleti – takové množství zinku a železa totiž jen tak někde nenajdete. Rozloučit se díky tomu budete moci i s velice suchou pletí a lámavými vlasy a nehty.

Celoživotní péče je totiž užitečnější než jednorázový klystýr či detox. Podobné je to i s naší pletí – zjistit si, jak funguje a co jí dodávat znamená víc, než celá kosmetická výbava!

Jarní výzva: 3 věci, které začnu dělat jinak

2. 20 minut na pročištění hlavy

Sport je pro mě naprosto vulgární slovo, které snad ani nemám ve slovníku. Dennodenně ale potřebuju někam vypadnout, na chvilku se projít nebo se jen vyvětrat.

Jsem celkem slušný chodec. Ignoruju zastávky tramvají a raději dojdu domů z práce o něco déle, ale svěží, než brzo a napruzená. Nedávno jsem však znovu objevila točící kruh.

Pamatujete na hodiny tělocviku, kdy jsme kroužili kruhy v bocích, nebo se o to alespoň snažili? Tak přesně to mám na mysli. S pořádnou muzikou v uších je to zábava, kterou zvládám bez problémů i dobrou půl hodinku. Za půl hodinky jsem úplně nový člověk s novými nápady, s odhodláním a s posílenými svaly. Kromě štíhlého pasu si tím člověk formuje i zadeček. I když záleží na každém. V případech těžké nešikovnosti člověk zapojí celé tělo.

3. Každý den jedna nová informace

Málokdy stíhám. Knížky mi tu leží nedočtené i rok. Ale teď jsem si řekla, že pokud chci být v něčem opravdu dobrá, musím se vzdělávat. Stačí mi 1 informace denně. Každý den, ne až budu mít o víkendu čas.

To jest například jeden článek od svých kolegyněk v BIOOO magazínu. Každá z nich čte totiž úplně jinou literaturu a zajímá se o něco úplně jiného. Řešily jiné zdravotní problémy a musely odpovídat na jiné dotazy.

Za 365 dní z toho bude úplně nový obraz informací a vědomostí. Poskládá se mi (doufejme) ze střípků informací celý obraz a danou problematiku vezmu do hloubky nebo ze zcela jiného úhlu pohledu.

Detox je výborný nápad. Pokud na to však taky nemáte žaludek, můžete se připojit k naší jarní výzvě. A za vaše ohlasy, postřehy a nápady budeme moc rádi.