Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Když chybí energie

Když chybí energie Léto je obdobím, kdy nás může potrápit únava. Řešením může být několik zdravých věcí na podporu energie jako např. matcha tea, zelený ječmen nebo březová šťáva.
Renata Ježková
5,0 5
5

Když chybí energie zdroj: shutterstock.com

Je léto, všichni někde běhají, baví se, jsou plní energie, jen vy máte pocit, že byste raději někam zalezli a spali až do zimy? Přestože s nedostatkem energie se většina z nás potýká spíše v zimě či na přelomu ročních období, jsou typy, na které působí takhle devastačně právě léto. Slunce sice dává život, ale pro někoho to může být až příliš. A zatímco v zimě můžeme energii doplnit kdečím, v létě to je ošemetnější, protože velká část “nakopávačů” je spíše zahřívacích, což v létě skutečně nepotřebujeme. K čemu se tedy uchýlit v létě, aby nám to pomohlo nabrat sílu a vrátilo nás to do víru života?

Matcha tea - ten nejkvalitnější a nejjemnější zelený čaj, plný vitamínů a antioxidantů. Je vynikající náhražkou kávy a když ho doplníte například sojovým či mandlovým mlékem a našleháte, vytvoříte úžasné zelené frappé, které vám bude každý závidět :-) Jeho příprava je super rychlá, protože ho stačí pořádně promíchat se studenou vodou, dochutit prakticky čímkoliv - od kokosového cukru přes med až po ovocné šťávy - a vynikající nápoj je na světě.

Studený zelený čaj - nikoliv vychladlý, ale skutečně připravený ve studené vodě. Přestože to není běžný způsob přípravy, je překvapivě chutný. Jakýkoliv sypaný zelený čaj zalijte studenou vodou a nechejte přes noc v lednici. Odměnou vám bude vynikající zelený čaj daleko jemnější chuti, než na jakou jste zvyklí.

Zelený ječmen - podobná záležitost jako matcha tea. Pouhým smícháním se studenou vodou vykouzlíte nápoj nabitý supervlastnostmi, který vás nakopne na celý den.

Konopný protein - trochu míň zelené než předchozí, ale ještě o stupeň lepší. Konopný protein je v podstatě superpotravina, takže ji přidejte do čehokoliv a dostanete váš pokrm na úplně jinou úroveň. Skvěle chutná třeba zamíchaný v jogurtovém nápoji (takhle vám klidně nahradí rychlý oběd), ale v případě nouze to klidně zvládnete i jen tak s vodou. Vzhledem k tomu, že obsahuje prakticky všechno, co tělo pro svoje fungování potřebuje, tak otázkou je vlastně jen to, s čím ho budete kombinovat, aby vám to co nejvíce chutnalo. Nečekejte okamžitý efekt, je spíše takového druhu, že najednou zjistíte, že už několik hodin někde běháte, aniž by se dostavila únava, hlad nebo pokles energie.

Březová šťáva - nápoje s obsahem březové mízy jsou takovým přírodním energy drinkem. Dodržujete pitný režim a zároveň dodáváte tělu vitamíny, minerály a stopové prvky.

Bachovy esence - únava totiž nemusí být jen fyzického původu, ale i psychická. Úplně nejjemnější regeneraci pak nabízí Bachova květová terapie, konkrétně esence Oliva. Dvě kapky do jakéhokoliv nápoje, který budete během dne popíjet a je to.

Nejlepší je, že je možné všechny tyhle malé pomocníky míchat mezi sebou, aniž by vám to nějak uškodilo. Takže si klidně kápněte bachovky do březové šťávy, udělejte si po obědě matcha frappé a na svačinu si dejte jogurt s konopným proteinem. Budete mít energie za tři a vaše tělo vám ještě poděkuje.

Související produkt
Mladý ječmen bio, kapsle 150 ks, 52,5 g
Nástroje Zdraví / 348 Kč
Sušený mladý ječmen obsahuje vysoký podíl vitaminů a minerálů. a chlorofylu. Ječmen má pozitivní vliv na celkový stav organismu.
Detail produktu