Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Krása podle měsíce

Krása podle měsíce Štve vás, že vám pomalu rostou vlasy nebo nemůžete zhubnout? Zkuste se o sebe starat podle měsíčních fází.
Pavlína Klaudová
3,3 5
6

Krása podle měsíce zdroj: unsplash.com

V každé z nás se skrývá kousek čarodějky. A je úplně jedno, že žijeme v moderní době. Pomalu, ale jistě se navracíme ke kořenům krásy, snažíme se více porozumět přírodě i vlastnímu já. Obzvláště, pokud se to týká našeho menstruačního cyklu a krásy. Mnoho z nás se navrací ke staré moudrosti vycházející z přírodních zákonů a doufá, že v respektování cykličnosti stvoření získáme opět ztracenou rovnováhu uprostřed uspěchaného života.

Měsíc a jeho působení na náš život

Člověk, jako součást přírody, byl odedávna závislý na jejím chodu do doby, než jsme ji přestali respektovat a začali její dary zneužívat pro vlastní prospěch. Chceme-li ale pochopit sami sebe a své kořeny, je nutné se znovu vrátit k meritu věci a začlenit se do prastarého cyklu vědění, který respektoval jak roční období, tak fáze měsíce. V dnešní moderní době jsme už zapomněli na to, jak se máme stravovat podle toho, v jakém období roku se nacházíme a příliš jsme si navykli na to, že jahody z pohádky o Dvanácti měsíčcích můžeme mít, kdykoli se nám zachce. Stejně tak jsme si s rozvojem elektrického osvětlení narušili biologické hodiny a začali jsme uměle prodlužovat dobu světla.

Díky postupné modernizaci jsme zapomněli na to, že jsme uzpůsobeni k tomu, abychom žili v úzkém spojení s přírodou, což je velmi dobře vidět např. na posunutí ženské menstruace, která už nerespektuje měsíční fáze, tak jako tomu bylo ještě před sty lety. Ženy totiž menstruovaly v temnotě, za novu, aby se pak jejich energie rozvíjela spolu s dorůstajícím měsícem, který byl určitým symbolem plodnosti. Ale abychom se nezastavili jen u tak typické ženské záležitosti, jako je perioda, je nutno podotknout, že podle fáze měsíce se řídil prakticky celý život člověka před elektrifikací našich domácností. Dojení a telení krav, pěstování a sklízení plodin, ale také kosmetická péče a léčení, protože nebylo vůbec lehké pracovat s bylinami, které neměly ten správný uzdravující efekt, když jste je zrovna potřebovali použít.

Měsíc jako hodinky krásy

Vyzkoušeli jste všechno možné a už nevíte, co byste ještě udělali pro to, abyste posílili sílu a krásu vašich vlasů anebo se nemůžete zbavit ložisek akné? Anebo jste skoro umřeli, když jste byli na voskování a přišlo vám to divné, protože minule to tolik prostě nebolelo? Zkoušeli jste se podívat do kalendáře a zjistit, jestli je ten správný čas na proceduru krásy, kterou jste zrovna absolvovali? Pokud ne, je čas to udělat. A pak se od kalendáře vraťte k článku, protože vám poradíme, kdy a jak si naplánovat příští stříhání vlasů nebo odstranění chloupků či zubařský zákrok, abyste dosáhli toho nejlepšího možného výsledku.

  • Nov je nejlepší detoxikant. Není žádnou náhodou, že fáze ženského očišťování byla umístěna právě do této měsíční fáze. Je to doba odpočinku a vydechnutí, meditativní období. V ní lze provádět hlubokou detoxikaci organismu a snižovat viditelnost strií, jizev nebo celulitidy, nejúčinnější jsou, nachází-li se měsíc ve vodních znameních. Je to také nejlepší období pro to, když potřebujete podstoupit ošetření v zubní ordinaci, případně voskování či trhání obočí, protože je vaše tělo méně citlivé na bolest. Ve fázi novu je také velmi prospěšné si dělat peelingy těla i obličeje nebo solné koupele. Je to také dobrý čas pro to, abyste začali dietu, protože se ve fázi novu lépe odvodňuje tělo a zmenšují se tak nepříjemné projevy otoků.
  • Dorůstání měsíce je vhodné pro zotavení těla po detoxikaci a doplnění výživy, takže je to skvělá dobra pro koupi potravinového doplňku. V tomto období je dobré si zaplatit nějakou kvalitní masáž nebo se objednat k aromaterapeutovi. Tělo reaguje skvěle na aplikaci výživných olejů i másel a masek, je doporučováno používat omlazující zábaly nejen kůže, ale i nehtovou výživu, protože se lépe vstřebává. Pleť je v této fázi zdravá a hydratovaná. Chcete-li ostříhat nebo zastřihnout vlasy, dělejte to ve fázi dorůstání měsíce, má to vliv nejen na jejich zrychlený růst, ale také jejich kvalitu, protože kulminuje schopnost obnovy kolagenu v pleti i vlasech. Pokožka při dorůstajícím měsíci také lépe využije kyselinu hyaluronovou a další elixíry krásy.
  • Úplněk je doba plnosti, hojnosti a plodnosti. Při úplňku ženy ovulovaly a v plné síle se připravovaly na příchod dítěte. Byly aktivní, veselé a velmi atraktivní pro svůj protějšek. Za úplňku se také rodí více dětí než obvykle. V této době jsou ženy nejcitlivější a práh bolesti je na nejvyšším bodě. Nedoporučují se zákroky jako zubní ošetření nebo odstraňování jizev. V době plného měsíce jsou vhodné koupele, které jsou spíše relaxační. V době úplňku je také dobré začít s postupnou detoxikací, např. bahenními zábaly, aby vaše tělo neprošlo šokem, budete-li z něj chtít odstraňovat toxiny v následující měsíční fázi.
  • Ubývající měsíc je doba, která je vhodná pro ty, kteří si chtějí ztmavit barvu vlasů. Fáze ubývajícího měsíce ovšem je nevhodná pro stříhání vlasů či péči o nehty, protože zpomaluje jejich růst.

Pokud budete sledovat znamení, v kterém se měsíc zrovna nachází, a chcete opravdu sytou barvu, využijte dobu, kdy se bude vyskytovat ve Střelci anebo Vahách. Měsíc ve Vodnáři zaručuje úspěšnou hloubkovou očistu vlasové pokožky. Chcete-li zesvětlovat, vyberte den, kdy měsíc dorůstá a je pod vlivem Berana nebo Panny. Nebarvěte ani nestříhejte vlasy, pokud je měsíc ve vodních znameních, to znamená ve Štíru, Rybě nebo Raku. Chcete-li aby vaše barva dobře chytla, nebarvěte si vlasy 22. a 23. den lunárního cyklu.