Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Krása podle měsíce

3,3 5
6

Krása podle měsíce zdroj: unsplash.com

V každé z nás se skrývá kousek čarodějky. A je úplně jedno, že žijeme v moderní době. Pomalu, ale jistě se navracíme ke kořenům krásy, snažíme se více porozumět přírodě i vlastnímu já. Obzvláště, pokud se to týká našeho menstruačního cyklu a krásy. Mnoho z nás se navrací ke staré moudrosti vycházející z přírodních zákonů a doufá, že v respektování cykličnosti stvoření získáme opět ztracenou rovnováhu uprostřed uspěchaného života.

Měsíc a jeho působení na náš život

Člověk, jako součást přírody, byl odedávna závislý na jejím chodu do doby, než jsme ji přestali respektovat a začali její dary zneužívat pro vlastní prospěch. Chceme-li ale pochopit sami sebe a své kořeny, je nutné se znovu vrátit k meritu věci a začlenit se do prastarého cyklu vědění, který respektoval jak roční období, tak fáze měsíce. V dnešní moderní době jsme už zapomněli na to, jak se máme stravovat podle toho, v jakém období roku se nacházíme a příliš jsme si navykli na to, že jahody z pohádky o Dvanácti měsíčcích můžeme mít, kdykoli se nám zachce. Stejně tak jsme si s rozvojem elektrického osvětlení narušili biologické hodiny a začali jsme uměle prodlužovat dobu světla.

Díky postupné modernizaci jsme zapomněli na to, že jsme uzpůsobeni k tomu, abychom žili v úzkém spojení s přírodou, což je velmi dobře vidět např. na posunutí ženské menstruace, která už nerespektuje měsíční fáze, tak jako tomu bylo ještě před sty lety. Ženy totiž menstruovaly v temnotě, za novu, aby se pak jejich energie rozvíjela spolu s dorůstajícím měsícem, který byl určitým symbolem plodnosti. Ale abychom se nezastavili jen u tak typické ženské záležitosti, jako je perioda, je nutno podotknout, že podle fáze měsíce se řídil prakticky celý život člověka před elektrifikací našich domácností. Dojení a telení krav, pěstování a sklízení plodin, ale také kosmetická péče a léčení, protože nebylo vůbec lehké pracovat s bylinami, které neměly ten správný uzdravující efekt, když jste je zrovna potřebovali použít.

Měsíc jako hodinky krásy

Vyzkoušeli jste všechno možné a už nevíte, co byste ještě udělali pro to, abyste posílili sílu a krásu vašich vlasů anebo se nemůžete zbavit ložisek akné? Anebo jste skoro umřeli, když jste byli na voskování a přišlo vám to divné, protože minule to tolik prostě nebolelo? Zkoušeli jste se podívat do kalendáře a zjistit, jestli je ten správný čas na proceduru krásy, kterou jste zrovna absolvovali? Pokud ne, je čas to udělat. A pak se od kalendáře vraťte k článku, protože vám poradíme, kdy a jak si naplánovat příští stříhání vlasů nebo odstranění chloupků či zubařský zákrok, abyste dosáhli toho nejlepšího možného výsledku.

  • Nov je nejlepší detoxikant. Není žádnou náhodou, že fáze ženského očišťování byla umístěna právě do této měsíční fáze. Je to doba odpočinku a vydechnutí, meditativní období. V ní lze provádět hlubokou detoxikaci organismu a snižovat viditelnost strií, jizev nebo celulitidy, nejúčinnější jsou, nachází-li se měsíc ve vodních znameních. Je to také nejlepší období pro to, když potřebujete podstoupit ošetření v zubní ordinaci, případně voskování či trhání obočí, protože je vaše tělo méně citlivé na bolest. Ve fázi novu je také velmi prospěšné si dělat peelingy těla i obličeje nebo solné koupele. Je to také dobrý čas pro to, abyste začali dietu, protože se ve fázi novu lépe odvodňuje tělo a zmenšují se tak nepříjemné projevy otoků.
  • Dorůstání měsíce je vhodné pro zotavení těla po detoxikaci a doplnění výživy, takže je to skvělá dobra pro koupi potravinového doplňku. V tomto období je dobré si zaplatit nějakou kvalitní masáž nebo se objednat k aromaterapeutovi. Tělo reaguje skvěle na aplikaci výživných olejů i másel a masek, je doporučováno používat omlazující zábaly nejen kůže, ale i nehtovou výživu, protože se lépe vstřebává. Pleť je v této fázi zdravá a hydratovaná. Chcete-li ostříhat nebo zastřihnout vlasy, dělejte to ve fázi dorůstání měsíce, má to vliv nejen na jejich zrychlený růst, ale také jejich kvalitu, protože kulminuje schopnost obnovy kolagenu v pleti i vlasech. Pokožka při dorůstajícím měsíci také lépe využije kyselinu hyaluronovou a další elixíry krásy.
  • Úplněk je doba plnosti, hojnosti a plodnosti. Při úplňku ženy ovulovaly a v plné síle se připravovaly na příchod dítěte. Byly aktivní, veselé a velmi atraktivní pro svůj protějšek. Za úplňku se také rodí více dětí než obvykle. V této době jsou ženy nejcitlivější a práh bolesti je na nejvyšším bodě. Nedoporučují se zákroky jako zubní ošetření nebo odstraňování jizev. V době plného měsíce jsou vhodné koupele, které jsou spíše relaxační. V době úplňku je také dobré začít s postupnou detoxikací, např. bahenními zábaly, aby vaše tělo neprošlo šokem, budete-li z něj chtít odstraňovat toxiny v následující měsíční fázi.
  • Ubývající měsíc je doba, která je vhodná pro ty, kteří si chtějí ztmavit barvu vlasů. Fáze ubývajícího měsíce ovšem je nevhodná pro stříhání vlasů či péči o nehty, protože zpomaluje jejich růst.

Pokud budete sledovat znamení, v kterém se měsíc zrovna nachází, a chcete opravdu sytou barvu, využijte dobu, kdy se bude vyskytovat ve Střelci anebo Vahách. Měsíc ve Vodnáři zaručuje úspěšnou hloubkovou očistu vlasové pokožky. Chcete-li zesvětlovat, vyberte den, kdy měsíc dorůstá a je pod vlivem Berana nebo Panny. Nebarvěte ani nestříhejte vlasy, pokud je měsíc ve vodních znameních, to znamená ve Štíru, Rybě nebo Raku. Chcete-li aby vaše barva dobře chytla, nebarvěte si vlasy 22. a 23. den lunárního cyklu.