Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Lepší sex díky veganství

Lepší sex díky veganství Veganství je nejen etická či ekologická záležitost. Můžete díky němu zažívat i lepší sex.
Jana Konečná
3,3 5
12

Lepší sex díky veganství zdroj: pixabay.com

Veganství je nejen etické, odmítá se podílet na utrpení ostatních živých tvorů, ale také ekologické – snížením nebo úplným vynecháním konzumace živočišných produktů se snižuje i uhlíková stopa (velkochovy dobytka jsou totiž největším producentem skleníkových plynů…) a je to i jedna z cest k zastavení světového hladomoru (ze surovin, které jsou potřebné k vykrmení jedné krávy, by se mohlo najíst mnohem více lidí, než kolik se pak nají ze samotné krávy).

Kromě toho, spousta lidí přísahá, že se jim díky veganství mnohem zlepšilo zdraví – vymizely alergie, trávicí potíže a spousta dalších zdravotních problémů. Jako bonus se vegani mohou dočkat čistější pleti či rychle rostoucích a pevných nehtů a vlasů. Vegani také mnohem snadněji hubnou a mají celkově více energie. To je dané především tím, že jejich trávicí soustava nemusí mnoho hodin namáhavě zpracovávat maso, které se tráví nejdéle ze všech potravin, ale po poměrně rychlém strávení čistě rostlinné stravy může tělo ihned zásobit živinami a zbylý čas využít na vlastní očistu a regeneraci. V poslední době se také dost mluví o tom, že vegani a veganky mají i lepší sex. Samozřejmě to nejde paušalizovat, ale je tu dost aspektů, které mluví pro. ☺

4 důvody, proč mají vegani lepší sex

1. Více energie

Odpadá zdlouhavé trávení živočišných produktů, zažívání není tolik zatížené, a tak má tělo dostatek energie na mnohem příjemnější činnosti. Ono se to projevuje hned po jídle – pokud si dáte porci lehkého zeleninového pokrmu, například dušenou zeleninou s luštěninami a nějaké obilniny k tomu, cítíte se příjemně zasycení, ale ne přejedení či unavení. Zato po klasickém nedělním obědě zahrnujícím řízky či "vepřo-knedlo-zelo" jste tak akorát zralí na to se odkulit na pohovku a odfukovat. Stejně tak pořádný steak na večeři může být sice chutným kulinářským zážitkem, ale milostné hrátky nejspíš neodstartuje. Vegani nemají díky rychlejšímu trávení jen více energie obecně, na čistě rostlinné stravě konzumují také mnohem častěji potraviny, které přímo podporují energii sexuální. Jsou to především ty, které obsahují zinek či fytoestrogeny. Mezi ně patří fíky, avokádo, celer, dýňová semínka, madle, celozrnné obilniny či luštěniny.

2. Lepší vzhled – více sebevědomí

Zářivější pleť, pevné a husté vlasy, štíhlá a pevná postava… s takovým vybavením jsme pro opačné pohlaví nejen přitažlivější, takže se šance na to, že vůbec nějaký sex proběhne, zvyšuje, ale především se to pozitivně projevuje i na našem sebevědomí. Právě psychika totiž často může za to, že se nám do sexu vůbec nechce, ať už jsme prostě jen ve stresu, unavení, hlavou nám kolují starosti nebo se třeba stydíme právě za svůj vzhled. Je poměrně známý fakt, že ženy, které nejsou se svojí fyzickou vizáží spokojené, mnohem hůře dosahují orgasmu, než ty, jež mají zdravé sebevědomí.

3. Lepší vůně a chuť

Po určitě době na veganské stravě se tělo pročistí od živočišných látek a mění se i jeho chemie. Pot tolik nesmrdí a také vůně i chuť intimních tekutin se změní. Obecně mají sladší chuť i vůni, což může výrazně zpříjemnit prožitek z orálního sexu pro oba partnery. Může za to absence čpavku a některých dalších zapáchajících prvků či sloučenin, které vznikají v těle během trávení masa. Jako bonus vás budou méně „žrát“ komáři a další otravné hmyzí potvory. Těmto krvežíznivcům totiž většinou voní to, co nám smrdí a naopak, a právě podle silného zápachu potu si často svoji oběť vyhlídnou.

4. Lepší erekce a kvalitnější ženské orgasmy

Vegani mají obecně dobré předpoklady na to mít zdravější kardiovaskulární systém než konvenčně se stravující. Živočišné tuky totiž obsahují nasycené mastné kyseliny a trans-nenasycené mastné kyseliny, které zvyšují hladinu cholesterolu v krvi. Naopak rostlinné tuky pomáhají udržovat hladinu škodlivého cholesterolu na uzdě. Díky tomu veganům hrozí i menší riziko infarktu, mozkové příhody, vysoký krevní tlak a dalších poruch oběhového systému, které souvisí se zanášením cév cholesterolem. Jako bonus vám tento fakt může zpříjemnit i sexuální život. Bez erekce totiž moc sexu nebude a kvalitní, pevná erekce a dobrá výdrž vyžaduje především zdravý cévní systém, který bez problému dopraví potřebné množství krve do topořivých tělísek. Zdravý kardiovaskulární systém přinese výhody v sexu i ženám – díky lepšímu prokrvení vaginy je pro ně dosažení orgasmu snadnější a intenzivnější.