Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Opravdový klíč k hojnosti

Opravdový klíč k hojnosti Skutečná hojnost znamená především duševní harmonii a schopnost dobře zvládat stres.
Iva Lhotská
5,0 5
8

opravdový klíč k hojnosti zdroj: shutterstock.com

Jak to udělat, abychom si zajistili neustálou hojnost ve všem? Jakým způsobem zabránit tomu neustálému pachtění a vyčerpávání? Láska v našem srdci nám k tomu otevírá bránu... Ale samozřejmě to neznamená, že už nebudeme muset ani hnout prstem.

Jestliže se nám podaří jemně a zároveň rázně ukončit boj, jenž svádíme se sebou samými, začne na povrch vyplouvat vnitřní mír, po kterém jsme vždy vnitřně toužili a jenž byl v nás vždycky přítomen. Zjistíme, že všechno potřebné máme v sobě a že jsme zcela normální.

Hodně lidí mívá tendence srovnávat se s ostatními a pokouší se dosáhnout jakéhosi nedostižného ideálu. Ale to přece není nutné, ba právě naopak! Když budeme k sobě pořád tak kritičtí a budeme chtít mít vypracované svaly jako mají atleti nebo kulturisté, případně budeme toužit po tom, abychom vypadali jako filmové hvězdy, stále si vytváříme důvody k tomu, proč jsme se sebou nespokojeni a cítíme frustraci či nespokojenost. Potřebujeme se přestat zraňovat a spíše se začít zdravě pozitivně motivovat. Tím kýženým klíčem ke skutečnému pocitu naplnění a ustavičné hojnosti je vytěžit co nejvíce z toho, kým doopravdy jsme. Máme se naučit milovat hlavně sami sebe a oceňovat svou vlastní výjimečnost.

Pocit hojnosti a harmonie

Pocit hojnosti je o harmonii, přesněji řečeno o zaujetí vyrovnaného postoje vůči životu a očekávání od sebe sama. Většina z nás stále spěchá a namlouvá si, že nemá čas třeba na meditaci nebo cvičení. A dokonce pak někdy stráví celé hodiny tím, že se bičuje za to, že nic nedělá. Tak si ale jenom zbytečně ubíráme energii. A to jsem ještě nepsala o nepřetržitém toku negativních myšlenek a sebekritiky. Znáte tyto programy a nastavení v sobě? Pokud ano, tak s tím pojďte něco učinit!

Když budete místo toho, že si říkáte, že nemůžete cvičit, protože na to nemáte čas, raději věnovat ty chvíle věcem, co vás opravdu těší, učiní vás to šťastnými. I cvičení a meditaci se můžete věnovat alespoň chvíli denně. Pravidelnost v tom vám pomůže lépe plynout životem.

Jestliže jste už uspěli v jedné oblasti svého života, postupně se vám to podaří i v dalších. Nevěřte však klamné představě, že když se podaří jedna věc, automaticky se to projeví v těch ostatních. Pokud se totiž soustředíte příliš na jednu oblast vašeho života, znamená to, že ostatní zanedbáváte. Život v hojnosti znamená kráčet jistě určitým směrem.

Duchovní nesobeckost, vděčnost a soucit

Nejste povinni nikomu dokazovat, že jste dobrý člověk, protože dobrota a laskavost patří k vaší základní přirozenosti. Pokud každému všechno odkýváte nebo máte představu, že se zboří svět, když si dopřejete den volna, vám na cestě k hojnosti rozhodně nepomůže. Jestliže si v hloubi své duše skutečně přejete zažívat hojnost, musíte se naučit říkat ne a častěji žádat o pomoc. Všechny věci v životě nejsou natolik naléhavé, aby nepočkaly do dalšího dne.

A jak funguje duchovní sobeckost? Člověka, který je duchovně sobecký, samozřejmě zasahují například potřeby hladovějících lidí, ale nepůjde jim hned pomáhat a nosit vodu a jídlo. Nejdříve si ponechá nějaký čas na dobití svých baterek a popřemýšlí, jak by mohl být užitečný. I to, že si nebudete nic vyčítat a budete odpočívat a jíst, i když někde na světě někdo trpí hlady, vás bude udržovat v hojnosti. Jestli jste stále vyčerpaní a nespokojení, zamyslete se nad tím, co děláte špatně.

Pokaždé, když vnitřně za něco poděkujete, přibývá vám na vašem duchovním účtu hojnost. Energie vděčnosti je obrovskou a mocnou silou. Když si na ni vzpomenete každý den, vaše cesta životem povede k růstu. Co se týče soucitu, ten byste měli pociťovat především k sobě samým. Jedná se v podstatě o laskavost ve všech možných formách. Být laskavý sám k sobě jde ruku v ruce s duchovní sobeckostí. To znamená, že byste se neměli nechat využívat a dostatečně odpočívat. Stejně tak, když projevíte více soucitu tím, že k sobě budete shovívavější, vyšlete důležitou a silnou zprávu ostatním lidem i Vesmíru. Je přece známo, že podobné přitahuje podobné.