Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Sportem ku zdraví

Sportem ku zdraví Aktivní sportování vyžaduje specifické kosmetické přípravky pro výraznější efekt.
Renata Ježková
5,0 5
1

Sportem ku zdraví zdroj: shutterstock.com

Ano, víme, jak je to dál s tou trvalou invaliditou… Ale tak jsou i lidé, kteří sportují rádi a nechtějí se jen povalovat po čajovnách, pít matcha tea a jíst raw kejky z raw čokolády z bio fair trade kakaových bobů. A nebo si to dají a musí tu energii následně nějak vybít, tak běhají, skáčou, jezdí na kole, na lyžích… A pokud berou sport aspoň trochu vážně, tak dřív nebo později zjistí, že větší fyzická zátěž vyžaduje trochu jiné ošetření těla než normálně. Jiné ošetření před a jiné po sportovním výkonu. A občas pořešit nějaký namožený sval, oděrky nebo přetažené klouby. Nebo že na sportovní masáž sice můžeme využít kdejaký dobrý rostlinný olej, ale pokud je masážní směs přizpůsobená potřebám sportovce, její efekt je daleko výraznější. A když to myslí vážně nejen se sportem, ale i se svým zdravím, tak tohle všechno chtějí řešit cestou, která je sice efektivní, ale k jejich tělu šetrná. Takže ponořit se do vod přírodní kosmetiky je úplně nasnadě.

Přejít na sekci článku:

Sport? Sportique!

Sport? Sportique! zdroj: shutterstock.com

Tato nová velmi zajímavá dynamická značka má původ u nás v Čechách a dala si za cíl nabídnout co nejširší spektrum přípravků právě sportovcům, jak rekreačním, tak profesionálním. Samozřejmě bez všech škodlivých látek, sulfátů, ropných produktů, parabenů…. Sami říkají, že používají jen to, co by se nebáli dát svým dětem nebo sami jíst. A rozhodně se jim to povedlo. V jednoduchém a účelném designu najdeme nejen ty nejlepší a nejúčinnější ingredience, ale hlavně produkty, které nemají na trhu téměř obdoby nebo je musíte opravdu pečlivě hledat. Protože kromě klasických produktů jako jsou deodoranty, tělová mléka, krémy na ruce nebo sprchový gel, najdeme i věci, u kterých ortodoxní kavárenský povaleč dlouho přemýšlí, k čemu jsou vlastně dobré.

Už samotný výčet masážních přípravků by byl hodně dlouhý. Dva druhy klasických masážních olejů doplňuje olej hřejivý, který podporuje cirkulaci krve a povzbuzuje svaly před sportovním výkonem. Je skvělým prostředkem pro potlačení únavy, takže ho využijete i jindy, než při sportovních aktivitách. Základem všech masážních olejů Sportique je jojobový olej, což nebývá obvyklé, na ten jsme zvyklí spíše u přípravků na obličej. Je to proto, že je svoji strukturou nejbližší lidskému mazu a díky tomu se nejen skvěle vstřebává, ale má i vynikající pečující vlastnosti. V momentě, kdy ho najdete v tělovém přípravku, tak si můžete být jisti, že tady to s kvalitou myslí opravdu vážně. Ale ani v případě, že vám jakkoliv kvalitní olej nevyhovuje, nemusíte hledat jinde. Zahřívací i chladivé krémy nebo gel na bolavé svaly a klouby odvedou skvělou práci také. Specialitou je potom masážní bambucké máslo s obsahem ozonizovaného olivového oleje, které skvěle uleví namoženým svalům, prohřívá, zlepšuje cirkulaci krve a má antimikrobiální účinky.

A pak tu máme také přípravky, nad kterými nesportovec musí chvíli uvažovat (aby následně zjistil, že se mu rozhodně hodí také). Speciální krémy pro cyklisty (ženská i unisex varianta), které jsou vyvinuty s ohledem na to, že velmi přiléhavé cyklistické oblečení je v přímém kontaktu s pokožkou, která je namáhána neustálým třením. Je vhodný i pro jízdu na koni či na motorce nebo k ošetření nohou v těsné obuvi nebo i jen tak, pokud máme pocit, že kůže potřebuje extrémní ochranu. Hodně zajímavý a momentálně dost aktuální produkt je Elements Cream, který je obohacen výtažek z mořské řasy, která má schopnost přežít i v arktických podmínkách a díky tomu dokáže krém ochránit pokožky i v extrémních situacích, ať už se jedná o mráz nebo slunce. Jeden z nejmenších, ale nikoli účinkem, je potom speciální balzám na rty, který chrání rty náchylné ke vzniku oparů a samotný opar pak dokáže velmi rychle vyléčit.

Související produkt
Synergie pro klouby - Glukosamin, Boswellia, MSM 50 ks
Terranova Health / 505 Kč
Synergie pro klouby obsahuje glukosamin, organickou síru a další látky, které prospívají zdraví kloubů.
Detail produktu