Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Sportem ku zdraví

Sportem ku zdraví Aktivní sportování vyžaduje specifické kosmetické přípravky pro výraznější efekt.
Renata Ježková
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Kosmetická KPZ

Kosmetická KPZ zdroj: shutterstock.com

Aneb Krabička Poslední Záchrany. Věci, které běžně využíváme, ale v případě potřeby nám poslouží i jako první pomoc. Jedním z úplně nejuniverzálnějších je Aloe vera gel. U toho od Santaverde si navíc můžete být jistí, že obsahuje skutečně jen to, co má a že aloe, ze kterého je vyroben, má skutečně tak vysoký léčivý potenciál, jak se dočtete v propagačních letácích. Protože zrovna tak jako můžeme koupit špičkový olivový olej, který je spíše delikatesa než surovina a je škoda ho konzumovat jinak než jen čistý s kouskem pečiva či rajčaty, tak ani u aloe opravdu není jedno, co používáme, protože obsah účinných látek se liší nejen podle druhu rostliny, ale i podle toho, kde a za jakých podmínek roste. Čistý Aloe vera gel pak využijeme k ošetření jakkoliv podrážděné kůže, ať se jedná o oděrky, odřeniny nebo spáleniny. Jediné počasí, do kterého není příliš vhodný, je extrémní mráz, tam ho pak ale pokožka ocení po návratu domů. Rovněž urychluje hojení ran a ulevuje od svědění.

Další věcí, kterou míváme běžně v kabelce, ale přitom nám často pomůže při nečekaných komplikacích, je desinfekční sprej na ruce Dr. Bronner's. Vzhledem k tomu, že obsahuje prakticky jen rostlinný alkohol a levandulový éterický olej, můžeme ho využít nejen jako desinfekci rukou, když je potřeba, ale také jako nouzovou desinfekci oděrek, úlevu při svědění při poštípání hmyzem nebo popálení od kopřiv. Kvůli obsahu alkoholu ale samozřejmě pálí. Dalším příjemným pomocníkem od Bronnerů je multifunkční tělový balzám. A to jeden konkrétní a sice mátový. Funguje samozřejmě skvěle i jako balzám na cokoliv, ale rozhodně nejvíc ho oceníme v případě vleklé rýmy, kdy namazán pod nos nejen, že uleví podrážděné pokožce, ale hlavně éterický olej z máty peprné, který uvolňuje dýchací cesty a zklidní oteklou a podrážděnou nosní sliznici.

Související produkt
Aloe vera gel Pur 100 ml
Santaverde / 524 Kč
Aloe vera gel bez parfemace dodává pokožce hydrataci, zklidňuje podráždění a podporuje její přirozenou regeneraci.
Detail produktu