Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Dr. Bronner’s: Konec prohibici konopí!

Dr. Bronner’s: Konec prohibici konopí! Konopí patří k jedné z nejužitečnějších rostlin na celé planetě. Postavíte si z ní dům, ušijete oblečení, tělu dodáte potřebné živiny a vyléčíte fyzické i psychické neduhy.
Karolína Kinclová
5,0 5
8

Dr. Bronner’s: Konec prohibici konopí! zdroj: drbronner.com

Americká vláda zakazuje svému průmyslově zaměřenému národu pěstování konopí. Stejně tak selhala i jejich protidrogová politika, která nejenže konopí pošpinila, ale také neumožnila americké agrikultuře, aby mohla těžit ze všech benefitů konopí jakožto jedné z nejuniverzálneších a nejsnadněji udržitelných plodin na celé planetě.

Konopí vyžaduje pouze malé množství (pokud vůbec nějaké) herbicidů a insekticidů, a je tak jednou z nejideálnějších rostlin pro ekologické zemědělství. Pokud se konopí pěstuje na stejné půdě střídavě s kukuřicí nebo sójou, půda se tak okysličuje a navíc si sama hlídá množství plevelu i škůdců.

Co vše dokáže konopí

Konopné vlákno dokáže nahradit dřevěnou buničinu, která si využívá například k výrobě papíru, ve stavebním a automobilovém průmyslu nahradí skleněná textilní vlákna a v textilním průmyslu může nahradit bavlnu - mnohdy plnou pesticidů.

Konopí je samozřejmě skvělou ingrediencí i v péči o pokožku - konopí má vysoké množství omega-3, omega-6  a omega-9 nenasycených mastných kyselin (jsou obsaženy v tak dokonalém poměru pro lidské tělo jako v žádné jiné rostlině). Díky tomu a spoustě dalších účinků je konopí označené za superpotravinu. Konopný olej pomáhá mýdlu, aby tvořilo jemnou pěnu a méně vysušovalo, také dodává tělovým mlékům, krémům a balzámům ohromující hydratační účinky.

Legalizace konopí pro záchranu lidí i planety

Spousta značek nabízejících přírodní kosmetiku si je vědoma nenahraditelných schopností, které konopí nabízí, proto bojují za jeho legalizaci. Zdroje, ze kterých různé výrobní společnosti čerpají, jsou bohužel vyčerpatelné a neudržitelné. Proto ve chvíli, kdy se tyto zdroje vyčerpají, bude už trochu pozdě na jejich záchranu. Americká značka Dr. Bronner’s je velkým podporovatelem legalizace konopí a svými činy se snaží co nejvíce upozornit a zkomercializovat technické konopí.

Dr. Bronner’s: Konec prohibici konopí!

Firma Dr. Bronner’s také věří, že marihuana by měla být legální jak pro lékařské, tak pro rekreační účely. Spousta zodpovědných dospělých lidí bezpečně užívá konopí jako léčivo na různé nemoci jako náhradu za nebezpečné a návykové opiáty a jiné farmaceutické přípravky. Spousta dospělých lidí si též zodpovědně a bezpečně pozvedá své vědomí a prohlubuje své porozumění životu, nebo po dlouhém dni v práci takto nachází chvilku meditace namísto pití mnohem problematičtějšího alkoholu.

Je na čase skončit tuto zastaralou rasistickou prohibici, která od sebe zbytečně roztrhává životy lidí od rodin a naprosto nerovnoměrně odsuzuje lidi podle jejich barvy kůže, zatímco naše pozornost je tak odkloněna od opravdových zločinů.

Více soucitnější přístup k celé téhle situaci kolem protidrogové politiky a konopí by mohl vyléčit závislost na tvrdých drogách nebo alkoholu tím, že závislým budou například podána léčiva, jaká potřebují, aby dokázali úspěšně bojovat se závislostí, namísto zavírání je do vězení. Většina nebezpečí, která jsou drogám připisována, jsou jen výsledkem zkriminalizování jejich nesprávného užívání, které následně ničí životy jinak zákon dodržujících a slušných obyvatelů, a které hraje do karet právě nebezpečným zločincům, kteří s drogami obchodují na černém trhu.

Pokud se léčiva s halucinogenními účinky užívají zodpovědně a s terapeutickým záměrem, mohou tak být velmi nápomocným prostředkem k probuzení soucitu, vyléčení traumatu a vyvolání prokrokové změny ve společnosti. Dr. Bronner’s podporuje různé projekty, jenž se snaží o legální zakomponování těchto léčiv do psychoterapií, chronických onemocnění a posttraumatických stresových poruch, které jsou právě mnohdy odolné vůči běžným medikamentům.

Pro značku Dr. Bronner’s je ale větším cílem vidět halucinogenní léčiva zodpovědně užívané nejen americkou kulturou, ale všemi kulturami po celém světě, pohotově přístupné těm, kteří tyto léčivé rostliny životně potřebují, zatímco nám ostatním pomáhají otevřít naše srdce a mysl jeden k druhému a k tomu nádhernému, živoucímu světu, kterého jsme všichni součastí.

Text je přeložen a upraven z oficiálních stránek Dr. Bronner’s.