Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Faran: Kosmetika z pouště

Faran: Kosmetika z pouště Kosmetika Faran vznikla v Izraeli před zhruba patnácti lety. Její vznik byl inspirován životem na úpatí kráteru Ramon. Nehostinné podmínky a zářivé barvy okolní přírody tak stvořily unikátní kosmetiku.
Hana Bartušková
4,3 5
7

Přírodní kosmetika z pouště Faran zdroj: shutterstock.com

Kosmetika Faran vznikla v Izraeli před zhruba patnácti lety. Její vznik byl inspirován životem na úpatí kráteru Ramon. Nehostinné podmínky a zářivé barvy okolní přírody tak stvořily unikátní kosmetiku. Neobvyklé ingredience, neobvyklé parfemace a využívání přírodních surovin... Faran přináší to nejlepší do našich koupelen až z daleké pouště. Stejně jako suchá poušť, ani kosmetika Faran neobsahuje vodu, místo toho je plná účinných látek, bylinných výtažků, Aloe vera a velbloudího mléka.

V nabídce značky Faran najdete pečující i dekorativní kosmetiku, která vlastní certifikát přírodní kosmetiky Ecocert. Od pečujících mýdel, přes masážní oleje až po hydratační krémy pro každý typ pleti. Navíc pokud si zatím nejste jisté, jestli Faran je to pravé právě pro vás, vyzkoušet můžete i testovací sadu pleťové nebo tělové kosmetiky. V miniaturních baleních najdete výběr dokonalých pečujících výrobků, které vám ukáží sílu přírodního složení bez vody. Sbalte si jednu cestovní sadu s sebou na dovolenou nebo ji vyzkoušejte jen tak.

Přejít na sekci článku:

Jde to i bez vody!

Přírodní kosmetika z pouště Faran zdroj: shutterstock.com

Kosmetika Faran neobsahuje vodu. Voda je jedna z nejzákladnějších surovin v kosmetickém průmyslu. A především je také jedna z nejlevnějších. Proto často tvoří základ pleťových krémů a mnohé další pečující, vlasové, tělové i dekorativní kosmetiky. Faran je ale jiný. Místo vody obsahují výrobky Faran například Aloe vera gel a jiné přírodní složky. Aloe vera stejně jako voda poskytuje pleti dokonalou hydrataci, ale zároveň podporuje přirozenou regeneraci a přispívá k hojení pleti. Díky Aloe vera jsou krémy Faran tak hebké, nadýchané a jemné, mají výživnou konzistenci a pleť dokonale hydratují a vyživí. Díky vysokému obsahu pečujících olejů sice chvilku trvá, než se bezezbytku vstřebají, ale pak zanechají pokožku dokonale hladkou.

Kosmetika Faran také obsahuje bylinné výtažky. Byliny pocházející z pouště jsou jedinečné díky své odolnosti. Tyto rostliny dokáží přežít v extrémním prostředí sucha, horka a nadměrného slunce. Dokáží absorbovat tekutiny a vyžít i z toho minima vody, které na suché poušti získají. Extrakty z pouštních bylin pleť posilují proti nepříznivým podmínkám. Mezi další tradiční suroviny používané při výrobě kosmetiky Faran patří třeba mořská sůl nebo jíl.

Ve výrobcích Faran najdeme také rostlinné oleje a přírodní másla, která pomáhají obnovovat strukturu pleti, vyživují a zjemňují namáhanou pokožku a dokonale hydratují pleť po dlouhém dni. Ve spojení s Aloe vera gelem jsou tyto krémy a tělová mléka unikátní svou tak lehkou, ale stále výživnou konzistencí. Další květinové výtažky dodávají antioxidanty a bojují proti předčasnému stárnutí pleti. Jednou z hvězdných složek kosmetiky Faran je docela určitě velbloudí mléko...