Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Mydlinka - česká přírodní mýdla i pro atopiky

Mýdla od Mydlinky zdroj: Mydlinka

Mydlinka je česká mýdlárna. Mýdla jsou vyráběna ručně, metodou za studena a zrají 2 měsíce. Glycerín do nich není přidávaný, ale tvoří se v mýdle sám během zrání. Do mýdla není přidávána žádná chemie, to znamená, žádná barviva, pěnidla a parfémy. Suroviny, ze kterých jsou mýdla vyráběna jsou z trvale udržitelných zdrojů a jako záruku si majitelé žádají od svých dodavatelů certifikát ekologického zemědělství.

Proč metodou „za studena“?

Protože při metodě „za studena“ si mýdlo zachovává všechny výživné látky a nejsou znehodnoceny.   Následně 2 měsíce zrají, aby získaly tu nejvyšší kvalitu.

Čím je Mydlinka odlišná?

Mydlinka má v nabídce, jako jedna z mála, certifikovaná mýdla pro novorozence. Použití je jak na tělo, tak na vlásky těch nejmenších dětí. Další výhoda je, že jejich mýdla jsou vhodná pro atopiky, ekzematiky, suchou a citlivou pokožku, lupénku, tudíž pro ty, kteří mají nějaký kožní problém a také pro ty, kteří chtějí kožním problémům předcházet. Pokožka dětí je nejcitlivější do jejich 6 let a právě v tomto věku je rozhodující péče o pokožku. V tomto období vznikají předpoklady pro různé kožní problémy, které se mohou objevit až v dospělosti. Mydlinka samozřejmě kromě dětských mýdel nabízí i mýdla pro dospělé.

Jaké je složení mýdel a proč?

Mydlinka má v nabídce dva druhy dětského mýdla. Jedno je heřmánkové a druhé s kozím mlékem.

Heřmánkové mýdlo je 100% veganské.

Základem Heřmánkového mýdla je olivový olej. Hlavní vyživující složka je právě heřmánek, který je vysoce účinný při řešení kožních problémů.

Mýdlo dále obsahuje rozmarýnový extrakt, jenž pokožku prokrvuje a chrání. Je taktéž účinný na ekzémy, pohmožděniny, bolest svalů a jeho vůně uklidňuje.

Poslední bylinkou, která je v mýdle použita je kurkuma. Kurkuma působí protizánětlivě a antibakteriálně, účinná je také na akné.

Dětské přírodní heřmánkové mýdlo Mydlinka
Dětské přírodní mléko s kozím mlékem Mydlinka

Na Mýdlo s kozím mlékem je jako základ použit olej ze slunečnicových semínek. Hlavní vyživující složkou je kozí mléko, které stabilizuje pH pokožky. Kozí mléko je hydratační, čistící a antibakteriální.

Další přídavnou složku tvoří mandlový olej. Mandlový olej zmírňuje záněty pokožky, ulevuje od svědění a podporuje hojení jizev.

Třetí a poslední bylinka je rozmarýnový extrakt, který působí účinně na ekzémy a další kožní problémy, pokožku prokrvuje a chrání.

Jak si ověřit, že jde opravdu o dětské mýdlo, nejen nápisem na produktu?

1. Složení – vždy se podívejte na složení. Dětská mýdla NIKDY nesmí obsahovat barviva, parfémy, esenciální oleje ani peelingy- semínka, zrníčka.

2. To, že je mýdlo přírodní, neznamená, že je vhodné pro děti. Na mýdla pro děti jsou kladeny daleko vyšší požadavky, co se týče kvality, použitých surovin, výroby a další.

3. Certifikát – každé mýdlo, které je určené pro děti, musí mít certifikát. Nápis „dětské mýdlo“ nestačí.

 

Tyto 3 základní body, platí u jakéhokoliv mýdla pro děti.