Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak se rodí krém - aneb pleťová péče Weleda

Jak se rodí krém - aneb pleťová péče Weleda Weleda je jednou z mála značek, za kterou stojí konzistentní filosofická myšlenka.
Redakce BIOOO.CZ
4,9 5
15

zdroj:

Jsme největší prodejce přírodní kosmetiky v České republice a vybíráme pro vás jen ty nejlepší značky přírodní kosmetiky z celého světa. Na našem e-shopu můžete vybírat z více než 200 značek a 7000 produktů. Tentokrát jsme pro vás vybrali z našeho sortimentu produkty léty prověřené značky Weleda.

Weleda je jednou z těch značek, pro které je dlouhá tradice spíše nevýhodou. Všichni ji známe, víme, že tu je, nezahlcuje nás každý půlrok limitovanou edicí čehokoliv, takže máme tendenci ji opomíjet kvůli značkám, které jsou hlasitější, dravější, novější… A to je právě škoda. Protože Weleda je jednou z těch značek, které se vyplatí nejen vyzkoušet, ale i se o ní něco dozvědět.

Weleda je jedinou značkou na světě, za kterou kromě tohoto všeho stojí navíc i velmi konzistentní filosofická myšlenka a toto se promítá nejen do způsobu, jakým je společnost vedena, ale především do výrobků.

 

Přejít na sekci článku:

Weleda - tradice i filosofie

Weleda zdroj: weleda.cz

Značku Weleda založil roku 1921 Rudolf Steiner a řadí se tímto mezi úplně první čistě přírodní kosmetické značky na trhu. Rudolf Steiner byl německý myslitel a zakladatel antroposofie, ze které vychází například biodynamické zemědělství nebo waldorfské školství. Antroposofie jako taková je poměrně specifická a rozhodně není každého šálek čaje, ale ať už si o ní budeme myslet cokoliv, její principy promítnuté do kosmetiky mají na svědomí velmi unikátní koncepci všech přípravků Weleda.

Další nepoměrnou výhodou pro zákazníka jsou velmi striktní etické principy, co se týče výrobních postupů a ingrediencí. Společnost má pevně nastavené normy jak ve výrobních postupech, tak v kvalitě a původu ingrediencí a pokud nemohou být splněny (třeba z důvodu výpadku dodávky té které byliny), raději se nevyrábí. Jistě se shodneme na tom, že společností, kde jsou peníze až na druhém místě, není v současné době mnoho a už vůbec ne mezi těmi, jejichž výrobky si může dovolit téměř každý.

Většina ingrediencí pochází z biodynamického pěstování ve vlastních zahradách, další pak od pečlivě vybraných dodavatelů po celém světě. Chcete-li mít garantovaný původ nejen výrobku, ale i všech jeho ingrediencí, Weleda je pro vás jasná a možná i jediná volba. Vývoj každého nového produktu trvá i šest let, protože se vyvíjí nejen celý koncept produktu, ale i specifické zařízení, které dokáže vyrobit uživatelsky příjemný produkt za použití co nejmenšího počtu přídavných ingrediencí jako jsou emulgátory nebo zahušťovadla. Jistě už je více jasné, co dělá z Weledy dlouhodobě jedničku na světovém trhu s přírodní kosmetikou.