Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak se rodí krém - aneb pleťová péče Weleda

Jak se rodí krém - aneb pleťová péče Weleda Weleda je jednou z mála značek, za kterou stojí konzistentní filosofická myšlenka.
Redakce BIOOO.CZ
4,9 5
15

Přejít na sekci článku:

Jak se dělá krém

Weleda pupalka zdroj: shutterstock.com

Klíčová rostlina ovšem není jedinou složkou dané řady. Koncept každého produktu vychází z jednotného schéma. Každý produkt obsahuje klíčovou ingredienci, po které je řada pojmenovaná, rostlinné oleje a másla, která synergicky doplňují působení hlavní ingredience, léčivý extrakt z rostlin a bylin, který cílí na specifické problémy a vůni, kterou tvoří speciální kompozice éterických olejů vystavěná stejným způsobem jako klasický parfém, tedy hlava - srdce - základ.

V případě pupalkové řady tu tedy máme pupalku s jejím psychologickým i léčivým rozměrem a jako další vrstvu makadamiový olej a olej Sacha Inchi. Makadamiový olej je vynikající pro stárnoucí pokožku, neboť jeho struktura je velmi podobná kožnímu mazu, takže se snadno a dobře vstřebává a obsahuje vzácnou kyselinu palmitoolejovou, která pomáhá obnovit a posílit vitalitu pleti na buněčné úrovni. Olej Sacha Inchi je objevem posledního desetiletí na poli superpotravin. Má vysoký podíl omega 3 a 6 kyselin a vitamínu E a je v současné době asi nejúčinějším olejem v péči o zralou pleť. Léčivý extrakt pak pochází z proskurníku a pupečníku asijského, dvou rostlin, které jsou proslulé svými hojivými a regeneračními schopnostmi. Pupečníku se dokonce v jeho domovině říká elixír mládí.

Poslední, ale neméně důležitou složkou přípravku je jeho vůně. Běžně jsme zvyklí, že přírodní kosmetika většinou voní podle hlavní ingredience nebo po rostlině, která řadu či značku inspiruje. Weleda tento koncept ještě prohlubuje a každá řada (až na mandlovou pro citlivou pleť, která je bez vůně) má svoji speciální vůni, která spíše než k dané klíčové rostlině, odkazuje ke konkrétnímu životnímu období. Proto právě v pupalkové řadě nalezneme velmi zajímavé aroma, které sestává z kardamonu (hlava), magnolie (srdce) a santalového dřeva (základ). Z aromaterapeutického hlediska kardamon odstraňuje mentální únavu, magnolie je typicky ženská vůně, která mírní stres, přináší uvolnění a má lehce afrodisiakální účinky a santal nastoluje vnitřní klid a mír. Vidíte sami, že vše, co je v přípravku použito, dokonale souzní a podporuje harmonický koncept, kdy Weleda vnímá ženu v tomto věku jako zralou hotovou bytost, která vkročila do dalšího období svého života, který jí otevírá cesty, které vedou od hektického života plného práce a dětí do další dimenze, kterou je návrat ke svému středu, svojí podstatě a své duši, aniž by ztrácela na aktivitě, jasnosti a vitalitě. Život přechází od expanze k intenzitě a návratu k sobě. A taková je i celá řada pleťových přípravků s pupalkou. Vše má své místo a nic není jen tak náhodou. Protože ani v našem životě se neděje nic náhodou, ať už s námi antroposofické myšlenky rezonují či nikoliv.