Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak se rodí krém - aneb pleťová péče Weleda

Jak se rodí krém - aneb pleťová péče Weleda Weleda je jednou z mála značek, za kterou stojí konzistentní filosofická myšlenka.
Redakce BIOOO.CZ
4,9 5
15

Přejít na sekci článku:

Sedmiletý cyklus a klíčová rostlina

Weleda produktové řady zdroj: weleda.cz

Většina kosmetických značek má produkty rozdělené podle typu pleti. Což může být občas maličko zavádějící, protože určit svůj typ pleti nemusí být zrovna snadné, v období stresů, hormonálních změn nebo z důvodu špatných stravovacích návyků můžete mít často dojem, že se vám typ pleti mění každý měsíc. Weleda má pět pleťových řad, z nichž čtyři jsou určené pleti různého věku a ta pátá - mandlová - je univerzální pro pleť alergickou, přecitlivělou a křehkou. Univerzální je také čistící řada obsahující pouhé tři produkty - mléko, tonikum a čistící tonikum 2v1. Jedním z principů jejich pojetí péče o pleť je totiž i jednoduchost.

Věkově rozlišené pleťové řady jsou pak odlišeny barevně a podle “klíčové rostliny”, kolem které je daná řada vystavěna. Fialková řada s kosatcem pro věk 21 - 28, růžová s divokou růží pro 28 - 42, červená s granátovým jablkem pro 42 - 56 a purpurová s pupalkou pro věk 56 a více. Jednoduchými počty zjistíme, že věk je dělen do sedmiletých cyklů, což Steiner uplatňoval jak na fyzické tělo, tak na psychický vývoj, takže stejné cykly jsou brány v potaz i ve waldorfském školství. Co se týče fyzického těla, tak po sedmi letech máme definitivně obnovené všechny buňky komplet, takže máme de facto nové tělo, často s novými nároky, které pak každá další kosmetická řada reflektuje.

Ke každé věkové kategorii je pak určena jedna klíčová rostlina, od které se celý koncept odvíjí. A tady už začínáme sledovat, co to vlastně ten celostní přístup v podání Weledy znamená. Když se totiž podíváme konkrétně na jejich poslední novinku - řadu pro pleť 56+ s pupalkou - uvidíme, že výběr rostliny má daleko širší souvislosti, než je na první pohled zřejmé. Pupalkový olej je samozřejmě velice přínosný pro zralou pleť, obsahuje značné množství nenasycených mastných kyselin, které jsou nezbytné pro obnovu a regeneraci buněk a tělo si je nedokáže samo vyrobit. Také pomáhají snáze zvládat hormonální změny. Ovšem dalším a ne zcela zanedbatelným faktem je, že květ pupalky se otevírá k večeru, kvete přes noc a druhý den odkvétá. Přechod ze světla do tmy, z aktivity do klidu, posun od vědomí k ponoření se do nevědomí, to všechno jsou psychologická témata, která nám tento věk chtě nechtě otevře. A vybraná klíčová rostlina je - nikoliv náhodou - reflektuje.

Související produkt
Kosatcový noční krém 30 ml
Weleda / 419 Kč
Noční kosatcový krém vyživuje a chrání normální a suchou pleť a současně podporuje přirozenou hydrataci pokožky, zabraňuje přílišnému vysoušení a olupování. Pokožka tak získá zdravý a bezchybný vzhled .
Detail produktu