Proč používat veganské kondomy Glyde

4,5 5
20

Proč používat veganské kondomy Glydezdroj: istockphoto.com

Proč veganské kondomy? Důvodů je hned několik, jsou prosté živočišných složek, zdraví prospěšnější, šetrnější k pokožce, netestované na zvířatech. Je to otázka životního stylu, kdy přemýšlíme nejen nad kosmetikou, ekodrogérií, bio potravinami, či slow fashion, ale naše bio myšlení už se dotýká i našich vztahů a lásky. A proč neprojevit lásku k životnímu prostředí i na valentýna. Vždyť láska má mnoho podob.

Veganská láska

Ve většině konvenčních kondomů se nachází kasein, což je protein, který pochází z kravského mléka. Kasein se přidává do roztoku, do kterého se hotové kondomy namáčejí, aby měly hladký a jemný povrch, jak jej známe. Jak se zachází s krávami ve velkochovech a co všechno stojí za mléčným průmyslem, všichni víme. Je zbytečné tento průmyslový chov podporovat, když je tu konečně snadno dostupná alternativa. Navíc většina výrobců běžných kondomů testuje své produkty na zvířatech. U konvenčních kondomů s příchutěmi mohou být také živočišného původu i některá aromata či barviva.

Láska k pokožce

Veganské kondomy Glyde však nejsou jen pro vegany a ochránce zvířat. Ocení je všichni, kterým záleží na tom, s čím přichází do kontaktu jejich pokožka, a také mnohem citlivější sliznice. Do konvenčních kondomů se totiž během procesu výroby, při kterém se kaučuk přetváří na pružnou gumu, přidávají chemikálie, jako je například zinek-N-dietyl-dithio karbamát nebo zinek-N-dibutyl-dithio karbamát, jež jsou toxické. Lubrikanty, kterými jsou klasické kondomy napuštěny, mohou obsahovat parabeny či glycerin. Glycerin kromě toho, že může být živočišného původu, také narušuje přirozené pH v pochvě, a vytváří prostředí, ve kterém se rychleji množí kvasinky a pochva je tak náchylnější k různým infekcím.

Zdravá láska

Některé běžné kondomy jsou taktéž napuštěné spermicidy, které zabíjí nejen spermie, ale většinou také patogeny, jež způsobují sexuálně přenosné choroby. Tyto spermicidy narušují i kožní buňky. Některé značky konvenčních kondomů uvedli jako žhavou novinku kondomy se znecitlivujícím účinkem. Ty by měly oddalovat ejakulaci a tím pádem sex prodloužit. Jako znecitlivující látka se používá benzokain, která může podráždit pokožku či způsobit dlouhodobé znecitlivění penisu. Větší množství benzokainu navíc může zapříčinit kardiovaskulární poruchy.

Přírodní aroma lásky

U veganských kondomů značky Glyde se takových látek bát nemusíte. Aromata, která se používají pro verze s příchutěmi, jsou nejen v potravinářské kvalitě, ale také z přírodních ovocných extraktů. Takže se nejenže nemusíte bát nežádoucího podráždění, ale také mají velmi příjemnou jemnou vůni i chuť. Barviva, kterými jsou kondomy Glyde barveny, jsou taktéž na přírodním, rostlinném základě. Obvykle se k jejich obarvení využívá výtažků z červeného zelí nebo mrkve. Firma Glyde se také distancuje od používání geneticky modifikovaných surovin a suroviny odebírá z šetrných zdrojů, což se týká hlavně kaučukovníkových plantáží.

Maximální zážitek

Díky přírodním příchutím a vůním jsou kondomy Glyde velice příjemné i při orálním sexu. Jsou navíc vyrobené metodou dvojitého namáčení, takže jsou extra tenké a díky tomu zprostředkovávají při sexu maximálně přirozený zážitek. Navíc si můžete vybrat z více velikostí, a díky tomu se nejen znásobí prožitek při sexu, ale taktéž se díky správně zvolené velikosti snižuje pravděpodobnost nežádoucího protržení nebo sklouznutí.