Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Proč používat veganské kondomy Glyde

Proč používat veganské kondomy Glyde Veganské kondomy od značky Glyde nejen, že neobsahují žádné živočišné složky, ale jsou také velice příjemné a spolehlivé, a díky tomu umocní váš sexuální prožitek.
Jana Konečná
4,5 5
20

Proč používat veganské kondomy Glyde zdroj: istockphoto.com

Proč veganské kondomy? Důvodů je hned několik, jsou prosté živočišných složek, zdraví prospěšnější, šetrnější k pokožce, netestované na zvířatech. Je to otázka životního stylu, kdy přemýšlíme nejen nad kosmetikou, ekodrogérií, bio potravinami, či slow fashion, ale naše bio myšlení už se dotýká i našich vztahů a lásky. A proč neprojevit lásku k životnímu prostředí i na valentýna. Vždyť láska má mnoho podob.

Veganská láska

Ve většině konvenčních kondomů se nachází kasein, což je protein, který pochází z kravského mléka. Kasein se přidává do roztoku, do kterého se hotové kondomy namáčejí, aby měly hladký a jemný povrch, jak jej známe. Jak se zachází s krávami ve velkochovech a co všechno stojí za mléčným průmyslem, všichni víme. Je zbytečné tento průmyslový chov podporovat, když je tu konečně snadno dostupná alternativa. Navíc většina výrobců běžných kondomů testuje své produkty na zvířatech. U konvenčních kondomů s příchutěmi mohou být také živočišného původu i některá aromata či barviva.

Láska k pokožce

Veganské kondomy Glyde však nejsou jen pro vegany a ochránce zvířat. Ocení je všichni, kterým záleží na tom, s čím přichází do kontaktu jejich pokožka, a také mnohem citlivější sliznice. Do konvenčních kondomů se totiž během procesu výroby, při kterém se kaučuk přetváří na pružnou gumu, přidávají chemikálie, jako je například zinek-N-dietyl-dithio karbamát nebo zinek-N-dibutyl-dithio karbamát, jež jsou toxické. Lubrikanty, kterými jsou klasické kondomy napuštěny, mohou obsahovat parabeny či glycerin. Glycerin kromě toho, že může být živočišného původu, také narušuje přirozené pH v pochvě, a vytváří prostředí, ve kterém se rychleji množí kvasinky a pochva je tak náchylnější k různým infekcím.

Zdravá láska

Některé běžné kondomy jsou taktéž napuštěné spermicidy, které zabíjí nejen spermie, ale většinou také patogeny, jež způsobují sexuálně přenosné choroby. Tyto spermicidy narušují i kožní buňky. Některé značky konvenčních kondomů uvedli jako žhavou novinku kondomy se znecitlivujícím účinkem. Ty by měly oddalovat ejakulaci a tím pádem sex prodloužit. Jako znecitlivující látka se používá benzokain, která může podráždit pokožku či způsobit dlouhodobé znecitlivění penisu. Větší množství benzokainu navíc může zapříčinit kardiovaskulární poruchy.

Přírodní aroma lásky

U veganských kondomů značky Glyde se takových látek bát nemusíte. Aromata, která se používají pro verze s příchutěmi, jsou nejen v potravinářské kvalitě, ale také z přírodních ovocných extraktů. Takže se nejenže nemusíte bát nežádoucího podráždění, ale také mají velmi příjemnou jemnou vůni i chuť. Barviva, kterými jsou kondomy Glyde barveny, jsou taktéž na přírodním, rostlinném základě. Obvykle se k jejich obarvení využívá výtažků z červeného zelí nebo mrkve. Firma Glyde se také distancuje od používání geneticky modifikovaných surovin a suroviny odebírá z šetrných zdrojů, což se týká hlavně kaučukovníkových plantáží.

Maximální zážitek

Díky přírodním příchutím a vůním jsou kondomy Glyde velice příjemné i při orálním sexu. Jsou navíc vyrobené metodou dvojitého namáčení, takže jsou extra tenké a díky tomu zprostředkovávají při sexu maximálně přirozený zážitek. Navíc si můžete vybrat z více velikostí, a díky tomu se nejen znásobí prožitek při sexu, ale taktéž se díky správně zvolené velikosti snižuje pravděpodobnost nežádoucího protržení nebo sklouznutí.