Proč používat veganské kondomy Glyde

4,5 5
11

Proč používat veganské kondomy Glydezdroj: istockphoto.com

Proč veganské kondomy? Co je na klasických kondomech neveganského? Sice už se v současnosti kondomy nevyrábí z ovčích střívek, jako tomu bylo v minulosti, ale prosté živočišných složek taky nejsou. Ve většině konvenčních kondomů se totiž nachází kasein, což je protein, který pochází z kravského mléka. Kasein se přidává do roztoku, do kterého se hotové kondomy namáčejí, aby měly hladký a jemný povrch, jak jej známe.

Jak se zachází s krávami ve velkochovech a co všechno stojí za mléčným průmyslem, všichni víme. Je zbytečné tento průmyslový chov podporovat, když je tu konečně snadno dostupná alternativa. U běžných kondomů navíc většina značek kondomů i testuje na zvířatech. Nechcete si ani raději představovat, jak se kondomy na zvířatech testují? Na zvířatech se tedy netestují přímo samotné kondomy (na to mají jiné způsoby a jiné testery), testují se na nich však látky, které se do kondomů přidávají. U konvenčních kondomů s příchutěmi mohou být také živočišného původu i některá aromata či barviva.

Veganské kondomy Glyde však nejsou jen pro vegany a ochránce zvířat. Ocení je všichni, kterým není jedno, s čím přichází do kontaktu nejen jejich pokožka, ale také mnohem citlivější sliznice. V konvenčních kondomech se totiž během procesu, při kterém se kaučuk přetváří na pružnou gumu, přidávají chemikálie, jako je například zinek-N-dietyl-dithio karbamát nebo zinek-N-dibutyl-dithio karbamát, jež jsou toxické. Lubrikanty, kterými jsou klasické kondomy napuštěny, mohou obsahovat parabeny či glycerin. Glycerin kromě toho, že může být živočišného původu, tak i narušuje přirozené pH v pochvě, a vytváří prostředí, ve kterém se rychleji množí kvasinky a pochva je tak náchylnější k různým infekcím.

Proč používat veganské kondomy Glyde

Některé běžné kondomy jsou taktéž napuštěné spermicidy, které zabíjí nejen spermie, ale většinou také patogeny, jež způsobují sexuálně přenosné choroby. Tyto spermicidy však narušují i kožní buňky. Některé značky kondomů pak uvedli jako žhavou novinku kondomy se znecitlivujícím účinkem. Ty by měly oddalovat ejakulaci a tím pádem sex prodloužit. Jako znecitlivující látka se používá benzokain, která může podráždit pokožku či způsobit dlouhodobé znecitlivění penisu. Větší množství benzokainu navíc může zapříčinit kardiovaskulární poruchy.

U veganských kondomů značky Glyde se takových látek bát nemusíte. Aromata, která se používají pro verze s příchutěmi, jsou nejen v potravinářské kvalitě, ale také z přírodních ovocných extraktů. Takže se nejenže nemusíte bát nežádoucího podráždění, ale také mají velmi příjemnou jemnou vůni i chuť. Barviva, kterými jsou kondomy Glyde barveny, jsou taktéž na přírodním, rostlinném základě. Obvykle se k jejich obarvení využívá výtažků z červeného zelí nebo mrkve. Firma Glyde se také distancuje od používání geneticky modifikovaných surovin a suroviny odebírá z šetrných zdrojů, což se týká hlavně kaučukovníkových plantáží.

Díky přírodním příchutím a vůním jsou kondomy Glyde velice příjemné i při orálním sexu. Jsou navíc vyrobené metodou dvojitého namáčení, takže jsou extra tenké a díky tomu zprostředkovávají při sexu maximálně přirozený zážitek. Navíc si můžete vybrat z více velikostí, a díky tomu se nejen znásobí prožitek při sexu, ale taktéž se díky správně zvolené velikosti snižuje pravděpodobnost nežádoucího protržení nebo sklouznutí.

Jak se vám článek líbil?