Eko balení nejen na Valentýna

0,0 5
1

eko balení celofánzdroj: Biooo.cz

Láska může mít několik podob a právě Valentýn je obdobím, kdy ji můžete dát bez obalu najevo. Jenže občas ten obal potřebujeme, aby všechno drželo pohromadě. Vážíme si přírody a životního prostředí, proto vybíráme co nejšetrnější obaly i pro naše valentýnské balíčky.

Víte, co je to celofán?

Na první pohled se může zdát, že celofán je plast a mnohým z nás se při pohledu na něj protočí panenky. Budete se možná divit, ale celofán je vyroben z celulózy pocházející z přírodních surovin např. dřeva nebo bavlny. Je zdravotně nezávadný a na rozdíl od standardních plastů je plně biologicky rozložitelný.  Další výhodou tohoto obalového materiálu je možnost recyklace, tudíž ho nemusíte po jediném použití hned vyhazovat, ale při troše opatrnosti se dá opakovaně použít. Pokud už jej vyhazovat z nějakého důvodu budete, patří do směsného odpadu. 

Jak vidíte, ani v ekologii nejsou věci tím, čím se zdají být. Je to jako kdyby vám kamarádka řekla, že váš současný partner není dost dobrý, protože není dostatečně ekologický, a vy začnete shánět další a další nové partnery jen proto, abyste našli 100% shodu. Nebylo by lepším řešením ponechat si původního partnera, se kterým jste byli spokojeni, a spíše dohlédnout na to, aby se ekologicky choval?

S láskou k ekologii

K balení našich výrobků přistupujeme se zodpovědností a pokorou. Bereme v úvahu různé specifické požadavky, možnosti našich dodavatelů a na celou situaci pohlížíme komplexně. Stejně jako v partnerských vztazích ani v ekologii není nic jen černé nebo bílé. Stále zkoušíme nové metody a vymýšlíme, jak balení výrobků co nejvíce zdokonalit. Více se můžete dočíst v našem článku Balíme ekologicky.

Pojďme třídit s našim OOOdpaďákem

S balením výrobků úzce souvisí i následné třídění odpadu. Samozřejmě je ideální odpad co nejvíce omezit, ale pokud už vznikne, tak kam s ním? Za takový odpad se dá označit i škodlivá konvenční kosmetika a drogerie, která nejspíš stále obývá vaše koupelny a domácnosti. A protože vám chceme co nejvíce usnadnit její likvidaci, vznikl náš OOOdpaďák na ošklivou kosmetiku. Najdete ho na našich prodejnách a můžete do něj bez výčitek vyházet všechnu vaši škodlivou konvenční kosmetiku a drogerii. Ohledně třídění tohoto odpadu si nemusíte dělat starosti, postaráme se o něj za vás. Použitím OOOdpaďáku navíc přispějete na dobrou věc.

A co tedy s tím Valentýnem?

Pokud máte v plánu na Valentýna sbalit někoho a ne něco, mrkněte na naše s láskou připravené balíčky přírodních produktů. Ušetříte tak čas, který můžete věnovat svým milovaným.