Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Toto je Holle, seznamte se!

zdroj: holle

Dovolte nám představit skvělou švýcarskou značku, která se specializuje na produkci špičkových produktů pro ty nejmenší. Pokud ji ještě neznáte tak nezoufejte, máte totiž jedinečnou možnost si ji zamilovat tak, jako my. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak tato firma vznikla a čím vším je unikátní.

Holle, víc než bio

Bio dětská značka Holle vznikla již roku 1934. Od úplného začátku se zaměřuje na to, aby jejich produkce byla v rámci možností co nejudržitelnější. Nicméně tento fakt nemá vůbec negativní efekt na chuť jejich produktů, naopak. Jejich cílem je poskytnout maminkám delikátní dětskou stravu, která bude mít všechny potřebné složky a živiny pro správný vývoj děťátka. Proto mají i velmi širokou škálu produktů, kde každý rodič najde to, co potřebuje - od první lahvičky až po produkty do tří let dítěte. Nicméně pouze u kvalitních surovin a velkého výběru to nezůstává. Tato švýcarská firma dbá i na šetrné a udržitelné zpracování a produkci jejich výrobků. I díky certifikaci Demeter si tedy můžete být 100% jisti, že jejich produkty jsou dobré a kvalitní. 

Co nám vlastně říká certifikace Demeter?

Demeter je označení prémiové bio kvality, které je udělováno na základě přísných kritérií. Tato certifikační značka vlastně poukazuje na to, že dané produkty jsou ještě víc než jen BIO. A co to tedy zaručuje? No, například to, že farmáři nepoužívají při pěstování chemické látky a půdu obdělávají šetrně a udržitelně. Celkově je pro tuto certifikaci signifikantní využívání biodynamického zemědělství. To se samo o sobě vyznačuje užíváním speciálních preparátů, které podporují úrodnost půdy, ale neškodí jí, udržováním biodiverzity i etickým zacházením s chovanými zvířaty. Také vám označení Demeter zaručuje, že produkty jsou pravidelně kontrolovány, tudíž se nemusíte obávat o jejich kvalitu. Konkrétně firma Holle toto označení získala již v roce 1951.

Je to všechno?

Samozřejmě že všechno to rozhodně není. Holle totiž myslí na všechno, a tak jsou jejich produkty také CO2 neutrální a baleny jsou do FSC obalů. Označení FSC nám říká, že obaly byly vyrobeny z materiálů získaných z lesů, o které se pečuje s ohledem na ochranu přírody a udržitelnost. Dále se Holle snaží odebírat suroviny zejména od evropských farmářů, a tak jejich primárními dodavateli jsou Německo, Itálie, Rakousko a Maďarsko. Jako perličku na závěr bychom mohli zmínit, že značka Holle byla nominována na cenu The German Sustainability Award.

Pokud chcete být vždy informovaní o novinkách této skvělé značky, můžete ji sledovat na jejich sociálních sítích -  IG: @hollebio_czsk a FB: https://www.facebook.com/hollebio/