Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Voňavé Vánoce s Kerzenfarm

Voňavé Vánoce s Kerzenfarm Interiérová vůně dokáže vytvořit dokonalou atmosféru i vyvolat vzpomínky.
Renata Ježková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Kapsle do aromalampy

Kapsle do aromalampy zdroj: shutterstock.com

Ti opravdoví aromaterapeuti nemají klasické aromalampy příliš v lásce - olej se v nich totiž snadno přehřívá a tím znehodnocuje a následně nemá žádanou terapeutickou účinnost. Nicméně je pravda, že pokud nechcete investovat do difuséru, tak je aromalampa pořád jediným řešením a určitě je to lepší než rezignovat na aromaterapii docela. Nicméně pokud vás to skutečně trápí nebo vás obtěžuje hlídat množství vody v nádobce, je tady řešení v podobě kapslí do aromalampy.

Kapsle do aromalampy od firmy Kerzenfarm nejsou nic jiného než voskové polokoule, které perfektně pasují do misky aromalampy a kromě rostlinného vosku obsahují éterický olej, který se zahříváním vosku uvolňuje. K výrobě kapslí se používá palmového vosku, který má vysoký bod tání, takže se vůně uvolňuje postupně, nepřepaluje se, takže se vyhneme jakémukoliv nechtěnému zápachu nebo právě znehodnocení obsaženého oleje a zároveň velmi pomalu oxiduje, což zaručuje značnou trvanlivost z něj vyrobeným produktům. Použití je velmi snadné, stačí vložit kapsli do aromalampy a dál se už nemusíte o nic starat. Až se olej všechen vypaří a kapsle přestane vonět, je možné ji buď po vychladnutí vyjmout a vyměnit za novou nebo do ještě tekutého vosku nakapat vlastní éterický olej. Čímž také vzniká možnost “recyklace” již vyhořelé kapsle a vytvoření svojí vlastní vůně na míru.

Palmový olej a výrobky z něj jsou velmi diskutovaným tématem, nicméně veškerý palmový vosk, který firma Kerzenfarm používá, pochází od producentů certifikovaných RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil), což je organizace, která si klade za cíl udržovat produkci palmového oleje v mezích udržitelného rozvoje a přestože bývá občas sama kritizována pro málo razantní přístup, jedná se v současné době o jedinou záruku, že daný palmový olej byl vyprodukován s ohledem na alespoň minimální etické standardy a s přihlédnutím k bazálním zásadám ochrany životního prostředí.